Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Παραστατικά που δεν κοπήκαν επί πιστώσει


Recommended Posts

Καλημέρα συνάδελφοι , καλή εβδομάδα και χρόνια πολλά !!
Είμαι σύμβουλος έργου κι αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα..
Ενημερώθηκα  με email , ότι στον πελάτη μου και ωφελούμενο έχει γίνει επιτυχής έλεγχος και μπορεί να προχωρήσει στην τελική εκταμίευση .
Τα 2 παραστατικά όμως που αφορούν τον Σύμβουλο Έργου και την Εκπόνηση Εργασιών Μικρής Κλίμακας δεν αναγράφουν επί πιστώσει.
Ως εκ τούτου , στο μήνυμα που στείλανε, αναφέρουνε ότι δεν είναι επιλέξιμα τα ποσά αυτά από το πρόγραμμα , διότι φαίνονται εξοφλημένα..
 
Σας έχει συμβεί κάτι αντίστοιχο ?
Μπορώ να κάνω ακύρωση των 2 αυτών παραστατικών και να σας στείλω νέα παραστατικά γι' αυτές τις 2 εργασίες ?
Είναι κρίμα ο πελάτης να το πληρώσει από την τσέπη του, δεδομένου ότι έγινε λάθος και τα ποσά αυτά ήταν ήδη υπολογισμένα στον αρχικό επιλέξιμο προυπολογισμό.
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ακυρώσεις τα παραστατικά γενικά, αλλά καλύτερα να φτιάξεις υπ.δηλ. ότι τα παραστατικά αφορούν πληρωμές επί πιστώσει, καθώς δεν έχουν εξοφληθεί, και εκ παραδρομής δεν αναγράφθηκε. Σε δική μου περίπτωση μου ζητήσανε αυτό και προχώρησε.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.