Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Βεβαίωση ΟΤΑ για την διεύθυνση


Recommended Posts

Συνάδελφοι σχετικά με την εκκρεμότητα  

  • Παρακαλούμε αναρτήστε τη Βεβαίωση από τον οικείο ΟΤΑ από την οποία να προκύπτει η ταυτοποίηση της διεύθυνσης του ακινήτου.

 

Την αίτηση για αυτή την βεβαίωση την κάνουμ στο δήμο γενικά ή στις τεχνικές υπηρεσίες του δήμου? Τι ακριβώς γράφεται στην αίτηση, τι προσκομίζει ο ωφελούμενος και πόσο χρόνο κάνει για να εκδοθεί αυτή ή βεβαίωση γνωρίζει κάποιος? Στην δική μου περίπτωση παρότι η διεύθυνση είναι ταυτόσημη στο Ε9, στο λογαριασμό της ΔΕΗ και στην οικοδομική άδεια μου το ζητούν......

Link to comment
Share on other sites

Ο Δήμος και η τεχνική του υπηρεσία οφείλουν να έχουν ένα κοινό πρωτόκολλο ... εκεί καταθέτεις την αίτηση... για τα απαιτούμενα συνεννοείσαι με την τεχνική υπηρεσία ή το τμήμα τοπογραφικού (αν  έχει)  ... παλιότερα προσκομίζαμε τοπογραφικό, αρκεί και σκαρίφημα βέβαια ... στη σύγχρονη εποχή πας και με το ΚΑΕΚ μόνο !!!

*** εννοείται ότι όταν μιλάμε για διεύθυνση εννοούμε να ταιριάζει και η αρίθμηση !!!

Edited by ppanag
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/5/2019 at 6:40 ΜΜ, ppanag said:

 ... στη σύγχρονη εποχή πας και με το ΚΑΕΚ μόνο !!!

*** εννοείται ότι όταν μιλάμε για διεύθυνση εννοούμε να ταιριάζει και η αρίθμηση !!!

πολυ σωστα...

και,  ποιός αμφισβητει την διευθυνση...και για ποιά δουλεια πρόκειται......

και ζηταει επι πλεον και...στεφανοχάρτι???:mrgreen:

 

Edited by Pavlos33
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Για να μην ανοίγω καινούριο νήμα, έχω ένα σχετικό ερώτημα για το εξοικονομώ 2023

Έχω περίπτωση ακινήτου που η άδεια δεν συμπίπτει με την σημερινή διεύθυνση του διαμερίσματος 

Στην καρτέλα της αίτησης, μου γράφει:

image.png.64c67b7cdcdf454b1f25a3fa0bc7ef71.png

Όμως, σε αυτό το στάδιο της αίτησης, μου ζητάει ως δικαιολογητικό την βεβαίωση...

image.png.0938aa06d56f2208ad9c1d679f883d8e.png

έχει τύχει σε κάποιον συνάδελφο κάτι αντίστοιχο ; 

πως το αντιμετωπίσατε ; 

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.