Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ελεγχος Ειδοποιητηριων Online


Recommended Posts

Καλησπέρα σε ολους!

Λογω μακρόχρονης απουσίας μου στο εξωτερικο εχω μεινει ακομα στο link  :  http://www.tsmede.gr:65401/   για ελεγχο ειδοποιητηριων

Ισχυει παιδια σε εσας? Όταν εισάγετε τα στοιχεια εμφανίζονται τα ειδοποιητήρια κανονικα? Ακομα και τα χρωστούμενα? 

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Η σελίδα αυτή είναι. Σωστά.
Είναι αυτή που προκύπτει αν επιλέξεις από την κεντρική σελίδα του τ.ΤΣΜΕΔΕ στα δεξιά την επιλογή ...1.jpg.1f5f36b8fa4ebb78482a0eb2af83714f.jpg.

και εμφανίζονται οι οφειλές εφόσον δεν έχει περάσει η εμπρόθεσμη ημερομηνία λήξης της πληρωμής τους.

Δηλαδή δεν εμφανίζει απαιτήσεις του ταμείου των οποίων έχει λήξει η προθεσμία εμπρόθεσμης πληρωμής τους είτε έχουν εξοφληθεί είτε δεν έχουν εξοφληθεί.

Το ακριβές ποσό οφειλής (αν έχεις τέτοιο) το μαθαίνεις είτε με επίσκεψη στο ταμείο για να σου εκτυπώσουν τις οφειλές είτε με τηλεφωνική επικοινωνία στο τμήμα εισφορών για να σου αποστείλουν με fax ή με mail τα σχετικά.

Δεν νομίζω από την επιλογή αυτή βάζοντας τα στοιχεία σου (ΑΜ ΤΣΜΕΔΕ, ΑΜ ΤΕΕ, ΑΜΚΑ) να βλέπεις κάποιο ειδοποιητήριο ???

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση! 

Λοιπον όχι δεν μου βγαζει ειδοποιητηριο, ευτυχως, αλλα αν ειχα ειδοποιητηριο το οποιο ειχα παραβλεψει και δεν ειχα πληρωσει δεν θα εμφανιζότανε εδώ, σωστα?

Πρεπει να επικοινωνήσω μαζι τους ή μπορω να το δω απτο site του ΕΤΕΑΕΠ στο οποιο μου ζηταει να κανω "συνδεση" με κωδικούς απτο Taxisnet?

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, ΚΩΣΤΑΣ ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ said:

αν ειχα ειδοποιητηριο το οποιο ειχα παραβλεψει και δεν ειχα πληρωσει δεν θα εμφανιζότανε εδώ, σωστα?

Όπως σου είπα εφόσον:

3 hours ago, georgegaleos said:

έχει λήξει η προθεσμία εμπρόθεσμης πληρωμής τους είτε έχουν εξοφληθεί είτε δεν έχουν εξοφληθεί.

δεν θα εμφανίζονταν μέσω της επιλογής αυτής.

Σε κάθε περίπτωση πρέπει να επικοινωνήσεις μαζί τους εφόσον έχεις έστω και την παραμικρή υποψία ότι κάτι οφείλεις.

Μια πρώτη ιδέα στο αν έχεις οφειλές [στο τ.ΤΣΜΕΔΕ που έχουν δημιουργηθεί πριν και τις 31/12/2016, τις οποίες είτε ως απαίτηση από εσένα την έχει το τ.ΤΣΜΕΔΕ είτε ως απαίτηση το τ.ΤΣΜΕΔΕ την έχει μεταβιβάσει στο ΚΕΑΟ οπότε πλέον έχεις "να κάνεις" με το ΚΕΑΟ] μπορείς να δεις από την σελίδα του ΕΦΚΑ, επιλέγοντας ...   

1.jpg.277911a7235c724fce1caeaa0fd9e3d7.jpg

όπου και θα μεταφερθείς στην ανάλογη σελίδα, και κάτω-κάτω σε αυτή τη σελίδα θα δεις το τμήμα: "Ληξιπρόθεσμες Οφειλές", "Ληξιπρόθεσμες Οφειλές έως 31/12/2016"

Αντίστοιχα θα κάνεις/ελέγξεις ΚΑΙ από την σελίδα του ΕΤΕΑΕΠ.

Η παραπάνω διαδικασία δεν σου "εξασφαλίζει" 100% το αν έχεις εκκρεμότητες ή όχι. Αυτό μπορείς να το διαπιστώσεις μόνο με επικοινωνία με το ταμείο. 

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.