Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

120 δόσεις 2019


MOUGGOLIAS

Recommended Posts

@pirsogiannis έχεις δίκιο & με συγχωρείς, ήταν πλεονασμός το «όλα». Αναδρομικά ΤΣΜΕΔΕ Α2014 εντός του επόμενου μήνα, όπως και η εκκαθάριση προηγούμενου έτους (σε μένα δεν έχει γίνει ακόμα, τις απαντήσεις τις πήρα μετά από επίσκεψή μου στο ΤΣΜΕΔΕ την προηγούμενη βδομάδα).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 321
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παράθεση

οι εισφορές του 2019 δεν έχουν να κάνουν με τον νόμο των 120 δόσεων. ο νόμος αυτός (είναι ο Ν.4611/2019) αφορά οφειλές ληξιπρόθεσμες έως την 31/12/2018.

οι εισφορές του 2019 πρέπει να πληρωθούν. Αν πληρώσουμε τώρα όμως η πληρωμή πάει στα χρωστούμενα του 2018

Link to comment
Share on other sites

μπηκα και εγω και δεν μου εμφανιζονται οι οφειλες απο το κεαο ... ή δεν καταλαβαινω τι πρεπει να κανω σε αυτο το σταδιο ... ή θα πρεπει να περιμενω ή πρεπει να υποβαλω την αιτηση να πανε ολες οι οφειλες στο κεαο και αυτο να κανει την ρυθμισει ;;;

απο εκει και περα καταλαβα οτι μπανουν οφειλες αφου εχουν καθαριστεί ( δηλαδη οι οφειλες του 19 δεν εχουν νοημα να μπουν αφου δεν εχουν εκκαθαριστει οπως και του 18 αν δεν κανω λαθος) ... βεβαια εμενα εχουν μπει ολες οι οφειλες απο το επικουρικό αν και εγω ως μισθωτός απο το 18 τις εχω πληρωσει τουλαχιστον κατα τα 2/3 ... μακαρι βεβαια να ειναι μονο αυτο το λαθος και ας τα ξαναπληρωσω ειμαι βεβαιος οτι μετα απο δυο τρια τεσσερα χρονια θα γινει μια συνολικη εκκαθάριση και θα τα παρω πισω χαχαχα

Edited by george68
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, zio7 said:

οι εισφορές του 2019 πρέπει να πληρωθούν. Αν πληρώσουμε τώρα όμως η πληρωμή πάει στα χρωστούμενα του 2018

Ακριβώς έτσι. Και επειδή για να ενταχθείς στο νόμο ακουγόταν ότι έπρεπε οι τρέχουσες να είναι πληρωμένες, πλήρωνα κανονικά από Ιανουάριο και πηγαίνανε στις πιο παλιές οφειλές του ΕΦΚΑ. Κακός που ανά έτος δεν αλλάζει ο κωδικός πληρωμής.

Τώρα τι θα γίνει με τις τρέχουσες που φαίνονται ανεξόφλητες? Θα πάνε και αυτές για ρύθμιση με 12 δόσεις?

Link to comment
Share on other sites

ωχ και εγω πήγα και πλήρωσα με το ειδοποιητήριο 1ου 2019? Εχω να πληρώσω δυστυχώς απο το 2017.

1.Αρα τα έχασα όσον αφορά να πάνε στο 2019? Την τύχη μου!!

2.Και το 2019 πώς το πληρώνω?

Link to comment
Share on other sites

Και πως γίνεται ρύθμιση για οφειλές του 2019 έστω σε 12 δόσεις? Γίνεται ηλεκτρονικά? Μήπως και έχουν άλλο κωδικό πληρωμής από τα μέχρι του 2018!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχει κάποιος προχωρήσει τη διαδικασία. έχουν σε κάποιον εμφανιστεί στην εφαρμογή οι οφειλές από  το πρώην ΕΤΑΑ ΤΣΜΕΔΕ;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.