Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

120 δόσεις 2019


MOUGGOLIAS

Recommended Posts

Εγώ είμαι πρώην ΟΑΕΕ . Τα πλήρωσα τα τρέχοντα και του 17-18 τα έκανα ρύθμιση και άλλη ρύθμιση τα πριν το 17 .

Στο ΤΣΜΕΔΕ που έκανα φίλου , απλά κάναμε επανυπολογισμό και ένταξη προς το παρόν . Νομίζω ότι καλό είναι να περιμένεις να δεις τι θα γίνει , από την στιγμή που δεν μπορείς να πληρώσεις τα τρέχοντα . Εγώ το έκανα για να έχω και ασφάλεια .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 321
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

και μπορεσες και πιστοποιήθηκες και στα 2?  Αλλά νομίζω του ΟΑΕΕ τα βγάζει αμέσως

Ο φίλος σου δηλαδή έκανε μόνο το πρώτο βήμα, πάτησε προώθηση με  επαναυπολογισμό, και ουσιαστικά θα δεί τι θα κένει μέχρι 31/12? Πιστοποιήθηκε σε ΕΦΚΑ και ΤΣΜΕΔΕ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι! 2 ερωτησούλες θα κάνω:

α. Αυτό με την ημερομηνία 31/12/2019 πως προκύπτει; Υπάρχει κάποια απόφαση, εγκύκλιος, έγγραφο επίσημο που να αναφέρεται σε αυτό;

β. Τελικά η παράταση μέχρι 7.10.2019  αφορά σε αυτούς που δεν έκαναν το 1ο βήμα για να εμφανιστεί τη σχετική σελίδα το μήνυμα της παρακάτω φωτογραφίας;

12.jpg

Edited by geopas
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, geopas said:

Καλημέρα και πάλι! 2 ερωτησούλες θα κάνω:

α. Αυτό με την ημερομηνία 31/12/2019 πως προκύπτει; Υπάρχει κάποια απόφαση, εγκύκλιος, έγγραφο επίσημο που να αναφέρεται σε αυτό;

β. Τελικά η παράταση μέχρι 7.10.2019  αφορά σε αυτούς που δεν έκαναν το 1ο βήμα για να εμφανιστεί τη σχετική σελίδα το μήνυμα της παρακάτω φωτογραφίας;

ναι και ουσιαστικά δεν είχε μεγάλη σημασία για τη ρύθμιση των ασφαλιστικών οφειλών (εφόσον η ουσιαστική παράταση είναι μέχρι 31/12).

Πιστεύω ότι την έδωσαν για τη άλλη ρύθμιση (των χρεών στην εφορία).

 

Link to comment
Share on other sites

Αν οι οφειλές ΕΦΚΑ έχουν πάει ΚΕΑΟ (έτη 17-18) σύμφωνα με το ενημερωτικό σημείωμα που υπάρχει στον ΕΦΚΑ,  την αίτηση που την κάνεις στο ΚΕΑΟ ή στο ΕΦΚΑ?

Τα του ΤΕΑΕΠ (έτη 17-18) δεν μπορούν να ρυθμιστούν βλέπω, ισχύουν οι 36 δόσεις και ότι τρέχει?

Στο ΚΕΑΟ για ποιες οφειλές μηχανικού κάνεις αίτηση? για ΤΣΜΕΔΕ και παλιό επικουρικό?

Edited by maranti
Link to comment
Share on other sites

αρα παιδιά όποιος μέχρι αυριο κάνει αυτο που λεει στο Α΄στάδιο μόνο το α , είναι οκ μεχρι 31/12? (α. Είσοδο στην ηλεκτρονική πλατφόρμα και επαλήθευση των προσωπικών στοιχείων και στοιχείων επικοινωνίας )

https://www.tovima.gr/2019/09/28/finance/asfalistika-tameia-odigies-gia-tin-efarmogi-tis-rythmisis-ofeilon-ton-120-doseon/

ή πρέπει να ολοκληρώσει το Α σταδιο? ( β, γ)

β. Δηλώσεις που αφορούν την ασφαλιστική κατάσταση (υποψήφιος ή μη συνταξιούχος, ένταξη ή μη στον Ν. 3869/2010 και επιβεβαίωση αριθμών μητρώου στους τ. Φορείς).

γ. Ενημέρωση του οφειλέτη για το ύψος των οφειλών του ανά τ. Φορέα πριν και μετά τον επανυπολογισμό και επιλογή του ποσού οφειλών

 

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

Αν μέχρι αύριο το βράδυ δεν έχει εμφανίσει ακόμα όλες τις οφειλές τι κάνουμε; Πατάμε επαναυπολογισμο;

ισχυει ότι όταν αργότερα εμφανιστούν και οι υπόλοιπες οφειλές θα μπουνε στην ρύθμιση επίσης με επαναυπολογισμο;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.