Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

120 δόσεις 2019


MOUGGOLIAS

Recommended Posts

1 ώρα πριν, thief7710 said:

Αν μέχρι αύριο το βράδυ δεν έχει εμφανίσει ακόμα όλες τις οφειλές τι κάνουμε; Πατάμε επαναυπολογισμο;

ισχυει ότι όταν αργότερα εμφανιστούν και οι υπόλοιπες οφειλές θα μπουνε στην ρύθμιση επίσης με επαναυπολογισμο;

Που να πατήσεις επαναυπολιγισμο? Μα πρέπει πρώτα να πατήσεις επαναυπολιγισμο και να πάνε κεαο, και μετά να δεις αν πήγαν

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 321
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Φαντάζομαι από όσα έχω διαβάσει ότι η πιστοποίηση χρήστη στο ΚΕΑΟ είναι εφικτή μετά τη διαβίβαση των οφειλών από τον εκάστοτε φορέα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Οι δικές μ ου οφειλές με επαναυπολογισμό εμφανίζονται λίγο περισσότερες απ'ότι χωρίς. Είναι κάποιο λάθος;Έχει συμβεί και σε κάποιον άλλον;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

On 6/10/2019 at 12:07 ΜΜ, BAS said:

Πρέπει να ολοκληρώσει τα δύο στάδια και να επιλέξει επανυπολογισμό ή όχι . Τότε θα του δώσει αριθμό ένταξης .

Νομίζω ότι η ανακοίνωση του ΕΦΚΑ είναι σαφής:

  • BΗΜΑ 1: είσοδος στην ηλεκτρονική εφαρμογή , επαλήθευση των στοιχείων του ασφαλισμένου /συνταξιούχου και υποβολή αιτήματος προσδιορισμού των οφειλών.
    ΜΕ ΤΗΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΤΟΥ ΒΗΜΑΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΕΩΣ 30/9/2019 ΚΑΤΟΧΥΡΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΕΝΤΑΞΗΣ ΣΤΗ ΡΥΘΜΙΣΗ
34 λεπτά πριν, MONOS said:

Καλησπέρα. Φαντάζομαι από όσα έχω διαβάσει ότι η πιστοποίηση χρήστη στο ΚΕΑΟ είναι εφικτή μετά τη διαβίβαση των οφειλών από τον εκάστοτε φορέα.

Σωστά. Συνήθως, μετά την ολοκλήρωση της διαδικασίας στη σελίδα του ΕΦΚΑ, παίρνει μερικές μέρες μέχρι να γίνει δυνατή η πιστοποίηση χρήστη στο ΚΕΑΟ.

6 λεπτά πριν, kmimi said:

Καλησπέρα σας.

Οι δικές μ ου οφειλές με επαναυπολογισμό εμφανίζονται λίγο περισσότερες απ'ότι χωρίς. Είναι κάποιο λάθος;Έχει συμβεί και σε κάποιον άλλον;

Ευχαριστώ

kmimi αν χρωστάς τα πρώτα έτη μετά την εγγραφή σου στο ΤΣΜΕΔΕ τότε είναι λογικό καθώς οι εισφορές ΤΣΜΕΔΕ για τα πρώτα 5 έτη ήταν μικρότερες από τις ελάχιστες εισφορές ΕΦΚΑ. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, katrmp said:

Που να πατήσεις επαναυπολιγισμο? Μα πρέπει πρώτα να πατήσεις επαναυπολιγισμο και να πάνε κεαο, και μετά να δεις αν πήγαν

 

Αν μου εμφανίζει μόνο οφειλές προς ΕΦΚΑ και όχι προς ΤΣΜΕΔΕ εννοώ ενώ χρωστάω και ΤΣΜΕΔΕ. Περιμένω η πατάω επαναυπολογισμο και όταν ενημερωθεί το σύστημα και για το ΤΣΜΕΔΕ θα μπει και αυτο στη ρύθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Οφειλές εφκα 2018 έχει τραβήξει σε κανένας σας στο ΚΕΑΟ; Σε μένα δεν τις έχει τραβήξει και φαντάζομαι φταίει ότι οι δόσεις της εκκαθάρισης δεν έχουν λήξει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Το ΕΤΕΑΕΠ τι όνομα φορέα έχει στην λίστα των φορέων για την πιστοποίηση οφειλετών;

Ως αριθμό μητρώου στον φορέα(ΕΤΕΑΕΠ), βάζουμε τον αριθμό δύναμης του ΤΣΜΕΔΕ;

Edited by geopas
Link to comment
Share on other sites

ΤΕΑΜΕΔΕ νομίζω το έχει και ΑΜ βάζεις το ΑΦΜ σου.

Λοιπον εγώ έβαλα σε ρύθμιση ΤΣΜΕΔΕ,ΕΤΕΑΠ και ΕΦΚΑ. ΕΦΚΑ μου εμφάνιζε μόνο του 2017 μάλλον επειδή οι δόσεις για την εκκαθάριση του 2018 δεν έχουν γίνει ακόμα ληξιπρόθεσμες.

Στη γυναίκα μου που της εμφάνιζε μόνο τον ΕΦΚΑ πάτησα επαναυπολογισμο για να πάρει αριθμό πρωτοκόλλου, χθες τελευταία μέρα. Μπήκα στο καπάκι στον ΚΕΑΟ και της εμφανίζει και εκείνης μόνο του 2017 και με αφήνει να κάνω μόνο την πάγια ρύθμιση των 12 δόσεων! Θα ξανά μπω σήμερα αύριο να δω αν ενεργοποιήθηκαν οι 120. Αυτά από μένα. Ελπίζω να τα έκανα όλα σωστά :-(

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.