Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

120 δόσεις 2019


MOUGGOLIAS

Recommended Posts

Μετά από πόσες μέρες μεταφέρθηκαν οι οφειλές σας από το ΤΣΜΕΔΕ στο ΚΕΑΟ και καταφέρατε να εγγραφείτε ώστε να προχωρήσετε στο 2ο στάδιο; 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 321
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω ακριβώς. Έκανα πάνω από μια εβδομάδα να δοκιμάσω να μπω στο ΚΕΑΟ και όταν τελικά δοκίμασα είχαν μπει.

Να ενημερώσω ότι μάλλον έκανα κακώς που προχώρησα σε ρύθμιση του εφκα του 2017 μόνο του διότι από ότι διάβασα όταν φανεί και το 2018 στο ΚΕΑΟ θα χρειαστεί ξεχωριστή ρύθμιση<=>αλλά 50€ το μήνα 

Link to comment
Share on other sites

Για χρέη μεταφερόμενα από τον ίδιο φορέα στο ΚΕΑΟ δεν μπορείς να ξαναπιστοποιηθείς για άλλη ρύθμιση. Σε αυτή που ήδη έχεις θα σου αλλάξει ο αριθμός των δόσεων σύμφωνα με το νέο υπόλοιπο.

Edited by MONOS
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ξαναπιστοποιηθω. Θα μου εμφανίσει στην καρτέλα με τις οφειλές μου και το εφκα του 2018. Μου είπαν ότι δεν θα μπει αυτόματα στην ρύθμιση που έκανα για το 2017 αλλά θα πρέπει να το κάνω ξεχωριστή. Μακάρι να μου τα είπαν λάθος 

Link to comment
Share on other sites

Τη μείωση του επιτοκίου από 5% σε 3% την είδε κανείς; Μιλάω για ρύθμιση που έγινε με 5% και λέγανε οτι μέσα στο Σεπτέμβρη θα ξεκινούσε η αυτόματη αναπροσαρμογή των δόσεων σύμφωνα με το νέο επιτόκιο.

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, MONOS said:

Για χρέη μεταφερόμενα από τον ίδιο φορέα στο ΚΕΑΟ δεν μπορείς να ξαναπιστοποιηθείς για άλλη ρύθμιση. Σε αυτή που ήδη έχεις θα σου αλλάξει ο αριθμός των δόσεων σύμφωνα με το νέο υπόλοιπο.

Στη δικιά μου δήλωση, την προηγούμενη βδομάδα, "μπήκε" και το ποσό του 2018. Το κακό είναι ότι δεν άλλαξε ο αριθμός των δόσεων (το σύστημα κράτησε τις δόσεις που είχα) αλλά αύξησε στο πόσο πληρωμής. Δεν ξέρω πως μπορεί να αλλάξει αυτό... Δεν έχω προλάβει να πάω στο ΚΕΑΟ 

Link to comment
Share on other sites

57 λεπτά πριν, voodoochile said:

Στη δικιά μου δήλωση, την προηγούμενη βδομάδα, "μπήκε" και το ποσό του 2018. Το κακό είναι ότι δεν άλλαξε ο αριθμός των δόσεων (το σύστημα κράτησε τις δόσεις που είχα) αλλά αύξησε στο πόσο πληρωμής. Δεν ξέρω πως μπορεί να αλλάξει αυτό... Δεν έχω προλάβει να πάω στο ΚΕΑΟ 

Ουαου! Αυτό το ενδεχόμενο δεν το είχα σκεφτει. Το ΚΕΑΟ με εκπλήσσει με την εφευρετικότητα του!

Link to comment
Share on other sites

Είχα οφειλές στο ΤΣΜΕΔΕ τη περίοδο 2012-2014 τις οποίες πλήρωνα κανονικά με τον νόμο των 100 δόσεων. Τις πέρασα στις 120 δόσεις και αναμένω να εμφανιστούν στο ΚΕΑΟ ώστε να μπορέσω να κάνω εγγραφή κτλ. Στο στάδιο 1 είχαν εμφανιστεί οι 60 δόσεις του ΕΤΕΑΕΠ τις οποίες πλήρωνα κανονικά και δεν έδωσα σημασία. Δεν πιστεύω να πάνε και αυτές στο ΚΕΑΟ και να τοκιστούν... Το λέω γιατί μπήκα στη σελίδα του ΕΤΕΑΕΠ και στις οικονομικες εκκρεμότητες δεν μου εμφανίζει τα γνωστά δύο 21,49 που πληρώνω κάθε μήνα 

Annotation 2019-10-09 171542.png

Annotation 2019-10-09 172537.png

Link to comment
Share on other sites

Έλεγξα μόλις κι εγώ τη σελίδα του ΕΤΕΑΕΠ και όντως οι δόσεις των αναδρομικών έχουν εξαφανιστεί από τος οικονομικές εκκρεμότητες.

Θα δούμε μετά την επόμενη πληρωμή αν τα 21,49(χ2) θα εξοφλήσουν τις δόσεις ή θα φανούν ως πιστωτικό υπόλοιπο...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.