Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

120 δόσεις 2019


MOUGGOLIAS

Recommended Posts

Για αυτό τα έβγαλαν γρήγορα. Αλλιώς με επαναυπολιγισμο πρέπει να στείλουν νέα καρτέλα στο κεαο  και αυτοί να τα ανεβάσουν στο κεαο εφκα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 321
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Θελω τη βοήθειά σας. Οταν παω στον εφκα να παρω κωδικους για να κανω αιτηση και να γνωστοποιηθουν τα χρεη στο ΚΕΑΟ μου λέει οτι εχω ηδη κωδικους ενω δεν εχω παρει ποτε. Παρολα αυτα προσπαθω εδω και 2 μηνες να μιλησω με εφκα να δω τι θα γινει κ δεν βρίσκω κανεναν. Εχετε καποια ιδεα για το τι μπορω να κανω; έχει τυχει σε κσποιον αλλον; 

Link to comment
Share on other sites

On 9/10/2019 at 10:20 ΠΜ, voodoochile said:

Στη δικιά μου δήλωση, την προηγούμενη βδομάδα, "μπήκε" και το ποσό του 2018. Το κακό είναι ότι δεν άλλαξε ο αριθμός των δόσεων (το σύστημα κράτησε τις δόσεις που είχα) αλλά αύξησε στο πόσο πληρωμής. Δεν ξέρω πως μπορεί να αλλάξει αυτό... Δεν έχω προλάβει να πάω στο ΚΕΑΟ 

Επιβεβαιώνω ότι και σε μένα έγινε αυτό. Μήπως υπάρχει κάποια πληροφορία αναφορά αν αλλάζει ο αριθμός των δόσεων ώστε να πάμε στην ελάχιστη δόση των 50€ που ορίζει ο νόμος;

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το ίδιο έγινε. Έμεινε σταθερός ο αριθμός τον δόσεων και μεγάλωσε το ποσό της κάθε δόσης.

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

On 9/10/2019 at 10:20 ΠΜ, voodoochile said:

Στη δικιά μου δήλωση, την προηγούμενη βδομάδα, "μπήκε" και το ποσό του 2018. Το κακό είναι ότι δεν άλλαξε ο αριθμός των δόσεων (το σύστημα κράτησε τις δόσεις που είχα) αλλά αύξησε στο πόσο πληρωμής. Δεν ξέρω πως μπορεί να αλλάξει αυτό... Δεν έχω προλάβει να πάω στο ΚΕΑΟ 

 

18 ώρες πριν, MONOS said:

Επιβεβαιώνω ότι και σε μένα έγινε αυτό. Μήπως υπάρχει κάποια πληροφορία αναφορά αν αλλάζει ο αριθμός των δόσεων ώστε να πάμε στην ελάχιστη δόση των 50€ που ορίζει ο νόμος;

 

2 ώρες πριν, thief7710 said:

Και σε μένα το ίδιο έγινε. Έμεινε σταθερός ο αριθμός τον δόσεων και μεγάλωσε το ποσό της κάθε δόσης.

Πρέπει να επισκεφτείτε το ΚΕΑΟ όπου ανήκετε και να ζητήσετε επαναϋπολογισμό του αριθμού των δόσεων βάσει του ελάχιστου ποσού. Εκεί θα διαγράψουν την υπάρχουσα ρύθμιση και θα κάνουν μια νέα. Ωστόσο για να ισχύσει η νέα ρύθμιση θα πρέπει η πρώτη δόση που θα προκύψει να καταβληθεί επιτόπου στο ταμείο του ΚΕΑΟ.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος! Αν και 50€ δεν θα μας σώσουν έτσι που έχει γίνει η φάση...

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

46 λεπτά πριν, puffer said:

Υπάρχει κάποιο χρονικό όριο μέχρι το οποίο πρέπει να ολοκληρώσουμε την ρύθμιση;

θεωρητικά μέχρι 31/12. Βέβαια αυτό το όριο δεν ξέρω αν ισχύει γενικά η μόνο για αυτούς που δεν τους έχει εμφανίσει το σύστημα ακόμα κάποια οφειλή. Εγώ αρχικά έλεγα να περιμένω αλλά από την στιγμή που μεταφέρθηκαν όλα στο ΚΕΑΟ φοβήθηκα (αρχικά να μην χάσω τη ρύθμιση) και τις ολοκλήρωσα όλες.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/10/2019 at 7:57 ΜΜ, thief7710 said:

Έχω την εντύπωση ότι δεν μπαίνουν στην ρύθμιση τα ετεαπ 2017-2018.

Ξέρουμε τι ισχύει?  

Είδα και εγώ ότι στις 120 δόσεις δεν έχουν μπεί τα έτη 2017 & 2018 (εμφανίζει σαν οφειλή, μία δόση για το 2017 & μία για το 2018 αντίστοιχα).

Λογικά θα έπρεπε να περιληφθούν.

Μήπως μπούν αργότερα όπως έγινε και με τις οφειλές του 2018 για τον ΕΦΚΑ?

 

Link to comment
Share on other sites

Με το ΕΤΕΑΠ που μίλησα τηλεφωνικά μου είπαν ότι δεν θα μπουν. Και από το ΚΕΑΟ που μίλησε συνάδελφος του είπαν ότι εκ λάθους περιλήφθηκαν στις οφειλές προς ρύθμιση κατά την αίτηση γιατί δεν είναι ληξιπρόθεσμες. Εν πάσει περιπτώσει αν σε κάποιον συνάδελφο στο forum έχουν διαβιβαστεί στο ΚΕΑΟ οι οφειλές από ΕΤΕΑΠ του 2017 και 2018 ας μας ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.