Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

120 δόσεις 2019


MOUGGOLIAS

Recommended Posts

Καλημέρα. Έχεις χαρτι με ταυτότητα οφειλης και για το Τεαμεδε; εγω μονο εφκα και τσμεδε στην ουσια. Δεν ειχαν μπει στη ρυθμιση ακομη αυτα. Τωρα μπηκαν; 

Edited by hkamp
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 321
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Αν χάσεις την ρύθμιση των 120 δόσεων τους προσεχείς μήνες, μπορείς να επανενταχθείς μέχρι 31/5/2020?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εγω πάλι έχω ολοκληρώσει την πρώτη φάση 30/9 κανονικά. Εβαλαν κατι "ψιλά" από το ΤΣΜΕΔΕ, και τα επικουρικά.... Σύνολο ~2500

Μπαίνω στο ΚΕΑΟ... και τίποτα! Δεν έχω οφειλές! Πρέπει να περιμένω κι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γνωρίζει κάποιο ς αν προβλέπεται κάποια παράταση στην ένταξη στις 120 δοσεις που νομίζω λήγει 31/5/2020 για όσους είχαν κάνει το πρώτο στάδιο ως 31/12 νομίζω?

Ισχύει αυτό που λέω?

Link to comment
Share on other sites

Και από μένα το ίδιο ερώτημα..! Με τον Κορωνοιό, Σκόιλ ελικίκου και απαγόρευση κυκλοφορίας, αναστολή εργασιών χάσαμε λίγο τη σειρά μας!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει ούτε εγώ κάτι σχετικό. Βρήκα εδώ και εδώ κωδικοποιημένο το Ν.4611/2019 και η ημερομηνία που μας αφορά είναι στην παρ.2 του άρθρου 13 και παραμένει η 31.5.2020

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργή ρύθμιση 120 δόσεων και πλήρωνα κανονικά όλες τις δόσεις. Σήμερα είδα οτι οι καταβολές που έκανα για Μάρτιο και Απρίλιο εμφανίζονται ως δόσεις Ιουνίου και Ιουλίου και η επόμενη δόση που πρέπει να πληρώσω είναι τον Αύγουστο. Φυσικά δεν μου χαρίσαν τις 3 δόσεις αλλά προστέθηκαν στο τέλος των δόσεων (η ημερομηνία λήξης του διακονονισμού μεταφέρθηκε 3 μήνες μετά)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

@katrmp @maranti Σημερινή είδηση για παράταση: https://www.capital.gr/oikonomia/3454961/eos-tis-30-9-to-deutero-stadio-aitisis-gia-tis-120-doseis-gia-xrei-sta-tameia

Έχετε το νου σας να δείτε αν όντως θα ψηφιστεί. (εγώ ξεκίνησα τη ρύθμιση σήμερα το πρωί...........)

Link to comment
Share on other sites

37 λεπτά πριν, nikostzar said:

@katrmp @maranti Σημερινή είδηση για παράταση: https://www.capital.gr/oikonomia/3454961/eos-tis-30-9-to-deutero-stadio-aitisis-gia-tis-120-doseis-gia-xrei-sta-tameia

Έχετε το νου σας να δείτε αν όντως θα ψηφιστεί. (εγώ ξεκίνησα τη ρύθμιση σήμερα το πρωί...........)

Σημαντικό!!!

Απλά δεν καταλαβαίνω. Εγώ έχω κάνει το 1ο στάδιο τον Δεκέμβριο και έπρεπε να κάνω το 2ο ως 31/5 αφού πήγαιναν οι οφειλές κεαο. Έχουν πάει κεαο. Παίρνω παράταση εγώ ή είναι μόνο για όσους δεν πήγαν ακόμα?

Link to comment
Share on other sites

@katrmp πιστεύω ότι, όπως και με την προηγούμενη παράταση που είχε δοθεί, η ημερομηνία ισχύει για όλους.

Για παράδειγμα, οι δικές μου οφειλές είχαν πάει ΚΕΑΟ ήδη από το Δεκέμβριο και δεν είχα κανένα πρόβλημα να ξεκινήσω τη ρύθμιση το Μάιο, οπότε θεωρώ ότι το ίδιο θα ισχύσει και τώρα με τη νέα ημερομηνία (30/9/2020).

Προφανώς αυτή είναι η δική μου άποψη και δεν θέλω να πάρω κανέναν στο λαιμό μου, προτείνω να δεις τις επόμενες μέρες τα links που πόσταρα παραπάνω με τον Ν.4611/2019, αφού ενημερωθεί με τη νέα παράταση και να ενεργήσεις με βάση τη δική σου ερμηνεία.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.