Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

120 δόσεις 2019


MOUGGOLIAS

Recommended Posts

Παρακαλώ αν γνωρίζει κανείς πώς περνάμε τα ποσά των 120 δόσεων στο Ε3, ας μου απατήσει στις απορίες μου εδώ:

γιατί έχω χαωθεί εντελώς. Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 321
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Θα δωθεί τιποτα νέα παράταση?

Αν έχεις 3 ρυθμίσεις 120 δόσεων  (εφκα , τσμεδε, ετεαεπ) και δεν τηρείς του εφκα, σε πετά έξω και από τις άλλες δύο ή λειτουργούν ανεξάρτητα σε κάθε ταμείο?

Ομοια θα μπορούσα να κάνω ρύθμιση μόνο στα 2 ταμεία?

Link to comment
Share on other sites

https://www.taxheaven.gr/news/56203/ryomish-asfalistikwn-ofeilwn-120-dosewn-antimetwpish-periptwsewn-meta-th-lhxh-ths-prooesmias-ths-30hs-septembrioy-gia-to-deytero-stadio-ypagwghs

 

Στο τέλος γράφει << 

Διευκρινίζεται ότι για οφειλέτες των οποίων τα ληξιπρόθεσμα χρέη δεν έχουν διαβιβαστεί στο ΚΕΑΟ ή έχει διαβιβαστεί μέρος αυτών ή αυτά βρίσκονται σε στάδιο διόρθωσης από τον e-ΕΦΚΑ, δεν ισχύει η προαναφερόμενη λήξη προθεσμίας, αλλά οι εν λόγω οφειλέτες θα μπορούν να προβούν σε ρύθμιση μέσω των ηλεκτρονικών υπηρεσιών ΚΕΑΟ μετά το πέρας της 30ης Σεπτεμβρίου 2021, αφού διαβιβαστούν οι εν λόγω οφειλές.>>

Και που ξέρω αν έχει πάει μερος των οφειλών μόνο στο κεαο. Και αν κάνω ρύθμιση και πάνε μετά θα συγχωνευτούν με την ρύθμιση ή θα γίνει και άλλη? 2η στο ίδιο ταμείο ???? Πχ τσμεδε

 

Link to comment
Share on other sites

ξερει κάποιος να πληρώνεται η ΤΟ ταυτοτητα οφειλής που είναι για τις 120 δόσεις (αρα θέλει να έχει επιλογη ΚΕΑΟ το μηχάνημα) και στα μηχανήματα αυτόματων συναλλαγών τραπεζών? που βρίσκονται μέσα. Και σε ποια τράπεζα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

σε περίπτωση που θέλεις να εξοφλήσεις με μία όλες τις υπόλοιπες δοσεις που σου έμειναν, το ποσό θα μειωθεί ή απλα πληρώνεις το υπολοιπο με τους τόκους?

 

 

Link to comment
Share on other sites

SOS !! βρε παιδια όταν κάνετε αίτηση στον εφκα για ρύθμιση για τίς 120 αρα για του 2017-2018- , σας βγάζει την παρακάτω εικόνα για του 2017- 2018

image.png.2348d54a040152b00fd7183e664ae618.png

 

ΟΑΕΕ- ΕΦΚΑ ΜΗ ΜΙΣΘΩΤΩΝ !!!  και τυπο 704  Δεν έπρεπε να λέει ΕΤΑΑ- ΕΦΚΑ ΜΗ ΜΙΣΘΩΤΩΝ ?? και κωδ 705?

 

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

sos παιδια να έχει κάνει κάποιος ρυθμιση 120 δόσεων σε ΕΦΚΑ (τα άλλα ΤΣΜΕΔΕ και ΕΤΕΑΕΠ ήταν οκ) να δώ πώς την ονόμαζε το σύστημα << ΟΑΕΕ- ΕΦΚΑ ΜΗ ΜΙΣΘΩΤΩΝ>> ή <<ΕΤΑΑ- ΕΦΚΑ ΜΗ ΜΙΣΘΩΤΩΝ >> ??

Link to comment
Share on other sites

πλήρωσα τα βράδυ αργά την δόση τσμεδε για να ενεργοποιηθει η ρύθμιση με e baniking ATTICA. Πότε θα φανεί ότι η ρυθμιση ενεργοποιηθηκε ? και που θα το δώ? Ωστε να ησυχασω ότι πλήρωσα σωστα?

Τωρα όταν πάω να δω οφειλές πρός ρύθμιση λέει ότι δεν υπάρχουν. Και υπάρχουν στις οφειλές σκέτο. Που θα δω την ρύθμιση και επόμενες δόσεις?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Προσπαθώ να ρυθμίσω τις όφειλες στο ΚΕΑΟ 704, 705 σε δόσεις και δεν προχωράει η διαδικασία. Ξέρει κάνεις κάτι για αυτό;

Είχα κάνει το 1ο στάδιο των διαδικασιών, απλά δεν είχα μπει για το 2ο - να διαλέξω δόσεις κτλ. Έχει παρέλθει κάποια ημερομηνία;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα

Αν έχω καταλάβει σωστά το ΤΕΑΜΕΔΕ είναι το επικουρικό του ΤΣΜΕΔΕ. Εκανα ρύθμιση για τις 120 δόσεις και έχω μια ρύθμιση για ΤΕΑΜΕΔΕ και μια ρύθμιση για ΤΣΜΕΔΕ.

Eρώτημα 1 : Bεβαίωση για την εφορία όσον αφορα τις καταβολές μου στο ΤΕΑΜΕΔΕ παίρνω από την ιστοσελίδα του ΤΣΜΕΔΕ?

Ερώτημα  2 : Για την εφαρμογή mydata  ως ΑΦΜ του ΤΕΑΜΕΔΕ βάζω του ΤΣΜΕΔΕ?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.