Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Λάθος χρηματικό πόσο στην θερμομόνωση


Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά στην αίτηση έχω βάλει λάθος χρηματικό ποσό στην θερμομόνωση καί θέλω νά ρωτήσω τώρα που είμαι στην φάση υπογραφής τής δανειακές αν μπορώ να το αλλάξω σε κάποια από τα επόμενα βήματα...

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, SiNaN27 said:

Καλησπέρα παιδιά στην αίτηση έχω βάλει λάθος χρηματικό ποσό στην θερμομόνωση καί θέλω νά ρωτήσω τώρα που είμαι στην φάση υπογραφής τής δανειακές αν μπορώ να το αλλάξω σε κάποια από τα επόμενα βήματα...

Ευχαριστώ.

Εξήγησε μας τι έχει συμβεί ακριβώς για να βοηθήσουμε... ποιο είναι το λάθος;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Georgia S said:

Εξήγησε μας τι έχει συμβεί ακριβώς για να βοηθήσουμε... ποιο είναι το λάθος;

Λοιπόν όταν έκανα την αίτηση στο εξοικονομώ έγινε λάθος με το πόσο της θερμομόνωσης εγώ έχω 124 τ.μ. να κάνω θερμομόνωση και το συνολικό ποσό που βάλαμε είναι 2800 euro ενώ θα έπρεπε να είναι στα 6500 ευρώ...

Η ερώτηση μου είναι αν μπορώ τώρα που βρίσκομαι στη φάση υπογραφής της δανειακης συμβάσεις αν μπορώ να τό αλλάξω η σε κάποια επόμενη φάση.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, SiNaN27 said:

Λοιπόν όταν έκανα την αίτηση στο εξοικονομώ έγινε λάθος με το πόσο της θερμομόνωσης εγώ έχω 124 τ.μ. να κάνω θερμομόνωση και το συνολικό ποσό που βάλαμε είναι 2800 euro ενώ θα έπρεπε να είναι στα 6500 ευρώ...

Η ερώτηση μου είναι αν μπορώ τώρα που βρίσκομαι στη φάση υπογραφής της δανειακης συμβάσεις αν μπορώ να τό αλλάξω η σε κάποια επόμενη φάση.

Δεν μπορείς να αυξήσεις το συνολικό ποσό του επιλέξιμου προϋπολογισμού σε καμία φάση του προγράμματος. Το μόνο που μπορείς να κανείς είναι να χρησιμοποιήσεις χρήματα, αν περισσεύουν, από άλλη κατηγορία παρεμβάσεων ή να μην κανείς κάποια άλλη παρέμβαση και να χρησιμοποιήσεις τα χρήματα αυτά στη μόνωση. Άλλη λύση είναι να τοποθετήσεις τόσα μ2 όσα αντιστοιχούν στις 2800, αν βέβαια έτσι θα πετύχεις το στόχο της εξοικονόμησης ενέργειας.  

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Georgia S said:

Δεν μπορείς να αυξήσεις το συνολικό ποσό του επιλέξιμου προϋπολογισμού σε καμία φάση του προγράμματος. Το μόνο που μπορείς να κανείς είναι να χρησιμοποιήσεις χρήματα, αν περισσεύουν, από άλλη κατηγορία παρεμβάσεων ή να μην κανείς κάποια άλλη παρέμβαση και να χρησιμοποιήσεις τα χρήματα αυτά στη μόνωση. Άλλη λύση είναι να τοποθετήσεις τόσα μ2 όσα αντιστοιχούν στις 2800, αν βέβαια έτσι θα πετύχεις το στόχο της εξοικονόμησης ενέργειας.  

Αυτό πού λες να να μην κάνω κάποια παρέμβαση και να χρησιμοποιήσω τα χρήματα στη μόνωση πως μπορεί να γίνει?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, SiNaN27 said:

Αυτό πού λες να να μην κάνω κάποια παρέμβαση και να χρησιμοποιήσω τα χρήματα στη μόνωση πως μπορεί να γίνει?

Αν για παράδειγμα είχε δηλώσεις ενεργειακό τζάκι ή κλιματιστικά ή κάποια άλλη εργασία, μπορεί να μην κανείς αυτή την εργασία και τα χρήματα να συμπληρώσουν την μόνωση. Αυτό που ενδιαφέρει το προγραμμα είναι να μην υπερβαίνεται  ο συνολικός προϋπολογισμός. Εσεις εκτός της μόνωσης τι άλλο έχετε δηλώσει και τι συνολικό ποσό έχετε; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Georgia S said:

Αν για παράδειγμα είχε δηλώσεις ενεργειακό τζάκι ή κλιματιστικά ή κάποια άλλη εργασία, μπορεί να μην κανείς αυτή την εργασία και τα χρήματα να συμπληρώσουν την μόνωση. Αυτό που ενδιαφέρει το προγραμμα είναι να μην υπερβαίνεται  ο συνολικός προϋπολογισμός. Εσεις εκτός της μόνωσης τι άλλο έχετε δηλώσει και τι συνολικό ποσό έχετε; 

Έχω δηλώσει θέρμανση, μόνωση, κουφώματα, ηλιακό και σκίαση.

Απλά αν δεν κάνω κάποιο από τα παραπάνω για να συμπληρώσω στην μόνωση τότε το πρόγραμμα δεν θα έχει πρόβλημα γιατί δεν θα έχω ολοκλήρωση όλες της παρέμβασης.

Link to comment
Share on other sites

Τι ποσά για τη καθεμια παρεμβαση?

θερμανση και τεντες...? Το προγραμμα εφοσον πιανεται ο ενεργειακος στοχος δεν εχει προβλημα.. ειναι ευκολο να επισυναψεις μια φωτο του πινακα παρεμβασεων για να μπορεσουμε να προτεινουμε καποιο συνδυασμο?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Georgia S said:

Αν για παράδειγμα είχε δηλώσεις ενεργειακό τζάκι ή κλιματιστικά ή κάποια άλλη εργασία, μπορεί να μην κανείς αυτή την εργασία και τα χρήματα να συμπληρώσουν την μόνωση. Αυτό που ενδιαφέρει το προγραμμα είναι να μην υπερβαίνεται  ο συνολικός προϋπολογισμός. Εσεις εκτός της μόνωσης τι άλλο έχετε δηλώσει και τι συνολικό ποσό έχετε; 

 

Screenshot_2019-06-05-23-05-31-796_com.android.chrome.png

Screenshot_2019-06-05-23-05-53-971_com.android.chrome.png

Link to comment
Share on other sites

12 λεπτά πριν, SiNaN27 said:

 

Screenshot_2019-06-05-23-05-31-796_com.android.chrome.png

Screenshot_2019-06-05-23-05-53-971_com.android.chrome.png

Δεν υπάρχει πρόβλημα αν δεν εκτελεστούν όλες οι εργασίες που έχεις αρχικά  δηλώσει. Μπορείς να επιλέξεις για παράδειγμα να μην κανείς το ενεργειακό τζάκι... 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.