Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ΕΦΚΑ & ΕΤΕΑΕΠ - Πληρωμή μέσω τράπεζας - Σε πόσες μέρες φαίνεται στο σύστημα;


sdim

Recommended Posts

Από την στιγμή που θα πληρώσετε τις εισφορές σας στον ΕΦΚΑ και στο ΕΤΕΑΕΠ, σε πόσες μέρες φαίνεται στο σύστημα;

Μέχρι στιγμής ήδη έχω πληρώσει 2 μήνες επιπλέον επειδή δεν φαινόντουσαν στο σύστημα και νόμιζα ότι τις είχα ξεχάσει. Κάποια στιγμή κάποτε θα τα συμψηφίσουν στην εκκαθάριση.

Πλέον κοιτάω τις πληρωμές που έχω κάνει και βλέπω ότι ενώ έχω πληρώσει κανονικά, δεν εμφανίζονται οι τελευταίες πληρωμές.

Σε πόσες μέρες εμφανίζεται μια πληρωμή στο σύστημα του ΕΦΚΑ και του ΕΤΕΑΕΠ αφού γίνει η πληρωμή με ebanking?

Edited by sdim
Link to comment
Share on other sites

Από όσο έχω προσέξει, το σύστημα του ΕΦΚΑ κάνει περίπου 3 μέρες για να εμφανίσει την πληρωμή μέσω e-banking, και περίπου άλλο τόσο για να την συμπεριλάβει στην εξόφληση.

Με το σύστημα του ΕΤΕΑΕΠ, μάλλον λειτουργεί λίγο διαφορετικά, είναι σαν να φορτώνει μαζικά πληρωμές/εξοφλήσεις όταν βγάζει τα επόμενα ειδοποιητήρια.

Σε κάθε περίπτωση, δεν ξεπερνάνε το μήνα.

Link to comment
Share on other sites

σε εμένα κάνει πολλές ημέρες να εμφανιστούν,

συνήθως εμφανίζονται λίγο πριν εκδοθεί το καινούργιο ειδοποιητήριο,

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Λίγο σχετικό: στην ηλεκτρονική πληρωμή μέσω web, επιλέγουμε το απλό ΕΤΕΑΕΠ μη μισθωτών ?

Οκ, ναι

Edited by maranti
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.