Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ενδεικτικό κόστος κατασκευής


Argyris88i

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Μένω σε μια μονοκατοικία 140τμ όπου η πυλωτή ειναι ανοικτή και στρωμένη με τσιμέντο.

Θέλω να χτίσω για αρχή 40τμ ένα διαμέρισμα και θέλω να ρωτήσω να μάθω ένα ενδεικτικό κόστος ώστε να ξέρω αν τελικά θα προχωρήσω ή οχι.

Ουσιαστικά τα ερωτήματα αφορούν:

1. Το κόστος επέκτασης της άδειας ( υπάρχει πρόσφατο τοπογραφικό κ νομιμοποίηση χώρων που έγιναν απο Μηχανικό ). Η Τιμή ζώνης αν παιζει ρολο ειναι η χαμηλότερη, νομιζω 600€.

2. Το κόστος κτισίματος με 2πλο τουβλο,  ανάμεσα dow και σοβάτισμα εσωτερικά/εξωτερικά. Εργατικά+υλικά, τελική τιμή.

Για τα υπόλοιπα εχω μια καλή εικόνα του κόστους. Αυτά τα 2 είναι άγνωστες μεταβλητές.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Edited by Argyris88i
Link to comment
Share on other sites

Την απάντηση που ψάχνεις δεν νομίζω ο,τι θα την βρεις εδώ.  Οι τιμές  εξαρτώνται από πολλές παραμέτρους που μόνο με αυτοψία θα μπορεί να λυθούν.

Κάλεσε το μηχανικό που σου έκανε νομιμοποίηση και έχει γνώση του χώρου να σου δώσει μια εκτίμηση. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ: https://ergatika.gr/programmata/loipa/kostos_kataskeyhs_spitioy/

 

P.S.

Γι' αυτήν ακριβώς την ερώτηση, αρκεί, αυτή ακριβώς η απάντηση!!!

 

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.