Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Τσιμεντοκονία ή πλάκα σκυροδέματος κάτω από πάτωμα


nik416

Recommended Posts

Δεν κάνεις λάθος, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι θα λάβεις απαραίτητα και γνώμες και συμβουλές από συναδέλφους. Μεταξύ ιδιωτών είναι άλλο καπέλο.

Edited by Directionless
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τελικά η πλάκα βγήκε όλοι από όλο το σπίτι ,ήταν 3 πόντους τσιμέντο και από κάτω να φανταστείτε πέτρες για να γεμίσει το κενό. Λοιπόν έχω ξεκινήσει το σκάψιμο Χώμα έχει, για να ρίξω μια πλάκα  από 20/25 10 πόντους. Τα στάδια είναι 1-χαλίκι χοντρό 2-μουσαμάς χοντρός 3-αποστάτες οπλισμό 4-οπλισμός τ92 στους 5 πόντους εκεί που δεν μπορώ να βγάλω άκρη  και γιαυτό ζητάω τη βοήθεια σας είναι πάνω από τον οπλισμό τη βάζουμε έτσι ώστε όταν η πρέσα ρίχνει το μπετό εγώ να μπορώ να το αλφαδιάζω?  Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by Pavlos33
τονισμός, ορθογραφία
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζονται οδηγοί, τόσο στους περιμετρικούς τοίχους όσο κι ενδιάμεσα. Κι επειδή δεν είναι δουλειά που μπορεί να την κάνει ο καθένας, βάλε ένα καλό μάστορα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι τους βγάζεις εκτός αν κάνω λάθος, για τις  συστολές που κάνει το beton τις πρώτες 7 μέρες, εκτός αν κάνω λάθος.

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

On 28/7/2019 at 8:54 ΜΜ, nik416 said:

Εδώ νομίζω κάνουμε συζήτηση και ανταλλάσσουμε γνώμες 

Νομίζω ότι αυτό που προσπαθεί να σου πει ο συνάδερφος, είναι ότι όταν προχωράς σε τέτοιου τύπου παρεμβάσεις σε ένα τόσο παλιό σπίτι, καλό θα ήταν να έχει και μια επαγγελματική γνώμη.
Ακόμα και η σειρά που κάνεις τις εργασίες έχει σημασία.
 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.