Μετάβαση στο περιεχόμενο

tiny houses


Recommended Posts

Καλώς τον, δυστυχώς δεν έχω κάτι παραπάνω πέραν αυτών των εγγράφων τα οποία τα κατέβασα από την σελίδα της Βουλής των Ελλήνων, στο Τμήμα Ερωτήσεων.

Link to comment
Share on other sites

μην το κοιταξεις αλλο Γιώργο, καλα να εισαι καληνυχτα

 

καλά την υγεία μας να έχουμε. Θα ήθελα να υποβάλλω προς την αρχική κοπέλα που ρώτησε, έχει κάποιο ενδιαφέρον να φτιάξει ένα τέτοιο tiny house?

Edited by Arche
  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

On 22/7/2019 at 9:34 ΜΜ, Arche said:

καθώς Martina η πρώτη σου δημοσίευση δείχνει ένα μικρό σπίτι πάνω σε ρόδες. Σε ενδιαφέρει να το κινείς, θα ήθελες κατα διαστήματα να το "παρκάρεις" κάπου αλλού?

ναι θέλω να το κινώ, γι' αυτό εξάλλου θέλω να 'ναι και ελαφρύ. 

 

Άργησα ν' απαντήσω, υγεία :)

 

On 26/7/2019 at 4:24 ΜΜ, Arche said:

καλά την υγεία μας να έχουμε. Θα ήθελα να υποβάλλω προς την αρχική κοπέλα που ρώτησε, έχει κάποιο ενδιαφέρον να φτιάξει ένα τέτοιο tiny house?

Ναι έχω πρόθεση, το ψάχνω όποτε μπορώ κι ευελπιστώ να έχω τις απαντήσεις μου σύντομα, αλλά δεν είναι ότι επείγει και μετακομίζω αύριο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπέρα και απο μένα,

 

Θεωρώ οτι μια τέτοια κατασκευή στο συγκεκριμένο μέγεθος ίσως να μην είναι και τόσο ασφαλής απο την άλλη... 

Αλλά πολύ πρωτότυπη ιδεα! Το σκεφτόμουν και εγώ παλαιότερα για την κατασκευή κάποιου τροχόσπιτου ή κάτι σαν αυτό αλλά έμεινε μόνο στην σκέψη.

Πραγματικά σου εύχομαι να βρεις κάποια άκρη με την τόση γραφειόκρατεία αν όντως ασχοληθείς!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ok ρώτησα καθώς παλιά έχω ασχοληθεί με το modification οχημάτων και έχω κάνει κατασκευές "έξυπνα" έπιπλα, (αναδιπλούμενα, ανασυρόμενα) σε σπίτια, ώστε σε χώρους που φαινομενικά δεν χώραγε κάτι να το κάνω να χωράει κάτι που φαινόταν αρχικά ότι δεν θα χώραγε' και διότι προς κάποια χρονική στιγμή σκεφτόμουν μήπως ασχοληθώ με το σχεδιασμό και κατασκευή του, νομίζω όμως δεν θα απασχοληθώ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.