Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ενεργοποίηση σταδίου ελέγχου αμοιβών


Recommended Posts

Καλησπέρα, 

Μου έχουν γυρίσει σε μεταβολή μια αναθεώρηση άδειας για αλλαγή επιβλέποντα μηχανικού και μου ζητάνε:

--> Να ενεργοποιηθεί το στάδιο ελέγχου αμοιβών επίβλεψης λόγω αλλαγής μηχανικού.

Γνωρίζει κανείς τι ακριβώς πρέπει να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Ο ελεγκτής μηχανικός της ΥΔΟΜ σου λέει ότι  θα κάνει τον έλεγχο των φορολογικών της Ο.Α σχετικά με τις αμοιβές  επίβλεψης του νέου μηχανικού

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, ΚΑΝΑ said:

Ο ελεγκτής μηχανικός της ΥΔΟΜ σου λέει ότι  θα κάνει τον έλεγχο των φορολογικών της Ο.Α σχετικά με τις αμοιβές  επίβλεψης του νέου μηχανικού

Το κατανοώ αυτό που μου λέτε αλλά όταν επικοινώνησα μαζί τους μου είπαν ότι πρέπει να ενεργοποιήσω το στάδιο ελέγχου αμοιβών. Δεν μπορώ να βρω ποιο είναι αυτό το στάδιο και πως το ενεργοποιώ και ούτε και αυτοί στην ΥΔΟΜ ξέρουν.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως από την Υ.Δομ. εννοούν να τσεκάρετε το κουτάκι "Αλλαγή Επιβλέποντος" στην καρτέλα "Επιμέρους Περιπτώσεις" ώστε να ανεβάσετε όλα τα απαιτούμενα δικαιολογητικά;

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω κάνει αυτά. Η άδεια έχει εκδοθεί, απλά στον μεταγενέστερο έλεγχο που γίνεται από την ΥΔΟΜ μου έχει βγει σαν παρατήρηση από τον υπάλληλο αυτό που σας ανέφερα. 

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα έχετε κάνει αναθεώρηση παλιάς έντυπης άδειας Κατ. 3 για αλλαγή επιβλέποντα, έχει εκδοθεί αυτόματα από το σύστημα και έγινε αυτόματο αίτημα (από το σύστημα) για μεταγενέστερο έλεγχο φορολογικών. Σε αυτή την περίπτωση ελέγχονται από την Υ.Δομ. οι αμοιβές επίβλεψης του παλιού επιβλέποντα σύμφωνα με την ΥΑ  ΥΠΕΝ/ΥΠΡΓ/48123/6983/31.7.2018 άρθρο 5α παρ. 1γ..

Δε μπορώ να καταλάβω κάτι άλλο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον και γω αυτά που μου γράφεις καταλαβαίνω αλλά άκρη δεν έχω βγάλει ακόμη. 

Τέλοσπαντων θα πάω από την Πολεοδομία γιατί από το τηλέφωνο δεν καταλαβαινόμαστε. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.