Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Νέα εξοχικη κατοικια χωρις ΔΕΗ


transit

Recommended Posts

Αν υπάρχει κολόνα της ΔΕΗ κοντά στο σπίτι και αφού όλα θα γίνουν νόμιμα, είμαι 100% σίγουρος ότι δεν συμφέρει οικονομικά η εγκατάσταση Φ/Β

(για να μην αναφέρουμε τους περιορισμούς κατανάλωσης που προϋποθέτει η εγκατάσταση αυτόνομου Φ/Β συστήματος, η περιορισμένη διάρκεια ζωής ειδικά των μπαταριών κλπ κλπ)

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, transit said:

....

Δεν κατάλαβα όμως όταν αρχίσω την ανοικοδόμηση,  εάν θα πρέπει να κάνω κάτι με την ΔΕΗ. 

....

Αν χρειαστείς εργοταξιακό ρεύμα, θα πρέπει να κάνεις σύνδεση

Αν πάρεις από γείτονα, δεν υπάρχει πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

32 λεπτά πριν, antloukidis said:

Αν υπάρχει κολόνα της ΔΕΗ κοντά στο σπίτι και αφού όλα θα γίνουν νόμιμα, είμαι 100% σίγουρος ότι δεν συμφέρει οικονομικά η εγκατάσταση Φ/Β

(για να μην αναφέρουμε τους περιορισμούς κατανάλωσης που προϋποθέτει η εγκατάσταση αυτόνομου Φ/Β συστήματος, η περιορισμένη διάρκεια ζωής ειδικά των μπαταριών κλπ κλπ)

Το βασικό μου πρόβλημα είναι ότι θα πληρώνω δώδεκα μήνες λογαριασμούς και θα μένω τον ένα,  για αύριο κάνω όλη την συζητήση, το πως θα λύσω το θέμα ρεύμα,  είναι μια άλλη συζήτηση,  έχω αρκετες εναλλακτικές. 

Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν, tetris said:

Αν χρειαστείς εργοταξιακό ρεύμα, θα πρέπει να κάνεις σύνδεση

Αν πάρεις από γείτονα, δεν υπάρχει πρόβλημα

Στο οικόπεδο υπάρχει ήδη σπίτι που λειτουργεί εδώ και χρόνια. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.