Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Απένταξη αίτησης στο Εξοικονόμηση Κατ΄ Οίκον ΙΙ λόγω λήξης ημερομηνίας


Recommended Posts

ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΕΤΕΑΝ:

 

Το Σάββατο 14/9 συγκλήθηκε η επιτροπή ενστάσεων. Απεντάχθηκαν οριστικά 1.800 αιτήσεις. Εξετάστηκαν 750 ενστάσεις και πήραν θετική απάντηση μόνο οι 74.

 

Ελέγξτε τις αιτήσεις σας αν είναι σε διαδικασία απένταξης ή σε οριστική απένταξη. Αν το 2ο, τότε ..... ΤΕΛΟΣ.

Οι δικές μου (λήξαν 18/8), το Σάββατο μπήκαν σε οριστική απένταξη. Κατηγορία 99. Οπότε θα κάνω νέα αίτηση στον Β' κύκλο και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 41
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

On 3/9/2019 at 6:58 ΜΜ, katrmp said:

Ξέρετε παιδιά αν ακυρώσω την αίτηση (υπάρχει το κουμπί ακύρωση, δεν ξέρω αν είναι και ενεργό) επειδή έχω πάρει τελευταία παράταση ως Οκτώβριο και δεν προλαβαίνω εργασίες (δεν έχει ξεκινήσει καμία) μπορώ να κάνω αίτηση στο εκο II b?

 

On 3/9/2019 at 6:44 ΜΜ, CYBERSYMEON said:

ΠΡΟΣΟΧΗ: Στον οδηγό του ΕΚΟ2β το γράφει καθαρά. Όλες οι παρεμβάσεις να γίνουν ΜΕΤΑ την αίτηση/υπαγωγή. Εμείς με κομμένα τιμολόγια, κολλημένα ένσημα, εκδοθείσα ΕΕΔΜΚ κλπ, τι θα κάνουμε; Θα τα ακυρώσουμε όλα και θα τα ξανακάνουμε από την αρχή; Λογιστικά πως γίνετε αυτό; Σε κάποια τιμολόγια του Α' και Β' τριμήνου έχει ήδη πληρωθεί ο ΦΠΑ!!!

Καλημερα. Ξερω περιπτωση που απενταχθηκε στο τελικο σταδιο γιατι εγινε πληρωμη τακτοποιησης (που δεν χρειαζοταν τελικα) μετα την αιτηση. Μπορει να γινει νεα αιτηση στο Β κυκλο αφου εχουν ηδη γινει οι παρεμβασεις και να χρησιμοποιθουν τα παλια τιμολογια ?

Link to comment
Share on other sites

7 λεπτά πριν, apalia said:

info@etean.com.gr ή

[email protected]

έκανες αίτηση για οριστική απένατξη;

Πόσο γρήγορα σου απάντησαν; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, CYBERSYMEON said:

ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΕΤΕΑΝ:

 

Το Σάββατο 14/9 συγκλήθηκε η επιτροπή ενστάσεων. Απεντάχθηκαν οριστικά 1.800 αιτήσεις. Εξετάστηκαν 750 ενστάσεις και πήραν θετική απάντηση μόνο οι 74.

 

Ελέγξτε τις αιτήσεις σας αν είναι σε διαδικασία απένταξης ή σε οριστική απένταξη. Αν το 2ο, τότε ..... ΤΕΛΟΣ.

Οι δικές μου (λήξαν 18/8), το Σάββατο μπήκαν σε οριστική απένταξη. Κατηγορία 99. Οπότε θα κάνω νέα αίτηση στον Β' κύκλο και βλέπουμε...

Το θεμα ειναι αν μπορεις να κανεις νεα αιτηση. Νομιζω καπου λεει στους περιοροσμους να μην εχει γινει αλλη αιτηση για την περιοδο 2017-20 . Αιτηση για ακινητο που ηταν σε τελικο σταδιο με β πιστοποιητικο μπορει να ξαναγινει?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...

Καλησπέρα. Η υπόθεση μου λύθηκε καθώς κατάφερα να επικοινωνήσω με κάποιον από το ΕΤΕΑΝ. Εάν έχει εκδοθεί ΠΕΑ πριν την ημερομηνία απένταξης, το αποστέλλετε στο infoekoii και σας ανοίγουν την αίτηση για 10 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

On 10/3/2020 at 12:41 ΜΜ, mrscivil said:

Καλησπέρα. Η υπόθεση μου λύθηκε καθώς κατάφερα να επικοινωνήσω με κάποιον από το ΕΤΕΑΝ. Εάν έχει εκδοθεί ΠΕΑ πριν την ημερομηνία απένταξης, το αποστέλλετε στο infoekoii και σας ανοίγουν την αίτηση για 10 ημέρες.

Καλησπερα. Αυτο σημενει οτι εξετσθηκε η ενσταση, ή δεν κανατε καθολου ενσταση?  

 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, SOTIRIS S said:

Καλησπερα. Αυτο σημενει οτι εξετσθηκε η ενσταση, ή δεν κανατε καθολου ενσταση?  

 

Ένσταση κάναμε εδώ και έξι μήνες αλλά φοβάμαι ότι δεν τις εξετάζει κανείς. Ψάχνοντας να βρω μία άκρη καθώς είχε περάσει πάρα πολύς καιρός, μίλησα με κάποιον υπεύθυνο στο ΕΤΕΑΝ ο οποίος μου είπε να ακολουθήσω την παραπάνω διαδικασία. Σε μία μέρα αφού έστειλα το μεηλ μου άνοιξαν την αίτηση και πλέον έχει ολοκληρωθεί και η εκταμίευση.

Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγός προέβλεπε να ανοίξει η αίτηση, μόνο σε περίπτωση ανωτέρας βίας. Κινηθείτε σ' αυτά τα πλαίσια. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mrscivil said:

Ένσταση κάναμε εδώ και έξι μήνες αλλά φοβάμαι ότι δεν τις εξετάζει κανείς. Ψάχνοντας να βρω μία άκρη καθώς είχε περάσει πάρα πολύς καιρός, μίλησα με κάποιον υπεύθυνο στο ΕΤΕΑΝ ο οποίος μου είπε να ακολουθήσω την παραπάνω διαδικασία. Σε μία μέρα αφού έστειλα το μεηλ μου άνοιξαν την αίτηση και πλέον έχει ολοκληρωθεί και η εκταμίευση.

Ευχαριστω για την ενημερωση.Θα προσπαθησω να επικοινωνησω μαζι τους και θα εμνημερωσω, γιατι πραγματικα η ενσταση μου ειχε βαση και δεν εξετασθηκε.Εν ολιγης με πηγαν σε απενταξη ενω δεν χρειαζοταν να γινει διορθωση -τακτοποιηση.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.