Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Κουτί διανομής ΟΤΕ πάνω σε Ιδιοκτησία


Chabo

Recommended Posts

5 ώρες πριν, dimitris GM said:

 

εσενα μπορει να σε "χαλανε"...και το κουτι  και ο γαντζος και ξερωγωτι  άλλα...

αλλά σου ηταν χρησιμα για οσο διαστημα ειχες τηλεφωνο...και μεχρι να το διακοψεις.

για καποιον αλλον ειναι πλεονεκτημα να υπαρχει ετοιμη γραμμη του ΟΤΕ για να παρει τηλεφωνο.

τεσπα

Να ξεχασεις τον "κοφτη"

[ρωτα και τον δικηγορο σου ...τι αποζημιωσεις θα πληρωσεις...ή τι αλλες -ποινικές - συνεπειες θα εχεις...]

Σαν δικηγόρος που είσαι μου λές σε παρακαλώ σε περίπτωση φθοράς (τσάκ)  αν μπορεί να ασκηθεί δίωξη στο πρόσωπό μου και απο ποιόν  και σε ποιά βάση θα στηριχθεί ελλείψει μαρτυρίας? Δικηγόρος δέν είμαι βέβαια..

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

ειχες πει οτι

"Στην περίπτωση της ψαλίδας δεν είδα να αναφέρεστε φίλτατοι, ναι μου χαλά την όψη του σπιτιού μου και μου την σπάει να έχω πάνω μου ξένα στοιχεία που με χαλάνε... είπα, με έναν κόφτη τσάκ τα καλώδια που βγαίνουν από τα κουτιά, αυτό όλο! αν τα ξανασυνδέσουν ξανά τσάκ!    Τι άλλο μπορώ να κάνω? "

και

"σε περίπτωση φθοράς (τσάκ)  αν μπορεί να ασκηθεί δίωξη στο πρόσωπό μου και απο ποιόν  και σε ποιά βάση θα στηριχθεί ελλείψει μαρτυρίας?"

Οπότε,

   - άλλο να τα κοψεις φανερα, ισχυριζομενος οτι προστατευεις την ατομικη σου ιδιοκτησια, όπως εννοουσες αρχικά....

- και άλλο ειναι να κοψεις στα κρυφα...όπως λες στη συνεχεια...αρα αναγνωριζεις το παρανομο  της πραξης σου...

Αρα η απαντηση παραμενει η ιδια, που δώσαμε ολοι:

"να μιλησεις με τον δικηγορο σου"

αυτα απο μενα και τερμα.                                                                                                               

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Είτε κρυφά, είτε φανερά, η φθορά ξένης ιδιοκτησίας είναι πάντα αδίκημα, όπου κι αν βρίσκεται το ξένο πράγμα. Στη συγκεκριμένη περίπτωση, θα έχεις διαπράξει και το αυτεπάγγελτο αδίκημα της αυτοδικίας. Αν κάνεις οτιδήποτε, θα είσαι υπόλογος απέναντι στον Νόμο. Κοινώς, θα χάσεις το δίκιο σου. Ένας δικηγόρος που ασχολείται με υποθέσεις αστικού δικαίου θα σε βοηθήσει. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

ΚΑΦΑΟ μετακινείται για λόγους επισκευής τοιχοποιίας (ή και μόνωσης)ή αν υπάρχουν ζητήματα στατικότητας του κτιρίου στο οποίο είναι εφαπρόμενο? Δεν μπορώ να βρω που πρέπει να απευθυνθώ..

Link to comment
Share on other sites

  Το "απεναντι" ΚΑΦΑΟ, εφαπτεται μεν αλλα δεν στηριζεται στον τοιχο της οικοδομης,

  Εχει δικη του εδραση και απεχει απο τον τοιχο περι τα 10 εκ.

Επομενως δεν τιθεται θεμα στατικοτητας της οικοδομης.

 

Link to comment
Share on other sites

dimitris GM  θεμα στατικότητας εχει το κτίριο μου στο σημείο που εφάπτεται με το ΚΑΦΑΟ (ρωγμές). Δεν προκαλέι το ΚΑΦΑΟ τοπρόβλημα αυτό απλά η θέση του δεν μας επιτρέπει να το διορθώσουμε..

 

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος ανάλογη εμπειρία? Τι σας έχουν απαντήσει? Πρέπει να γίνει γραπτώς το αίτημα με τεκμηρίωση? Δυστυχώς στον ΟΤΕ δεν απαντάνε και οταν καλείς στο κεντρικό τους τεχνικό τμήμα, το "ρομποτ" δεν καταλαβαινει το ερώτημά μου!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.