Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Κολώνα ΔΕΗ εμποδίζει είσοδο Γκαραζ


Astoxos

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.

Νέο μέλλος εδώ. Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα στο οποίο δεν έχω βρει κάτι χειροπιαστό από πλευράς νομοθεσίας, αν γνωρίζει κάποιος παρακαλώ για βοήθεια.

Όπως λέει και ο τίτλος, μια κολώνα της ΔΕΗ εμποδίζει την είσοδο του αυτοκινήτου σε κλειστό υπόγειο γκαράζ πολυκατοικίας. Δεν ξέρω τι προυπήρχε από τα 2, το γκαράζ παντος είναι νόμιμο. Το πάρκινγκ ήταν προς ενοικίαση μέχρι πρόσφατα και ο ένοικος είχε ενα πολύ μικρό αυτοκίνητο που χώραγε να μπει,  τώρα που θέλω να το χρησιμοποιήσω έγω όμως το αυτοκινητό μου όμως δε χωράει με τίποτα να πάρει τη στροφή (μικομεσαίο είναι, μη φανταστείτε κανενα τζιπ).

Τι επιλογές έχω? Υπάρχει κάποια οριοθετημένη ελάχιστη απόσταση εισόδου χώρου στάθμευσης? Μπορώ να κάνω αίτηση στη ΔΕΗ να μετακινήσει την κολώνα? Προσπαθώ να πιαστώ από οτιδήποτε και να κινηθώ και νομικά αν χρειαστεί.

Επίσης υπάρχουν παρκαρισμένα αυτοκίνητα και στην αριστερή μεριά του δρόμου απέναντι από το πάρκινγκ αν αυτό βοηθάει κάπως σαν παράμετρος.

Επισυνάπτω σχετική φώτο προκειμένου να έχετε πλήρη εικόνα.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Capture.PNG

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Astoxos said:

Μπορώ να κάνω αίτηση στη ΔΕΗ να μετακινήσει την κολώνα?

Nαι μπορείς και σε εύλογο χρονικό διάστημα θα το κάνει (αν όντως εμποδίζει).

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις αίτηση (στον ΔΕΔΔΗΕ) όπως και ειπώθηκε. Από εκεί και πέρα αν όντως εμποδίζει και εάν μπορεί να μετακινηθεί ο στύλος, θα τον μετακινήσουν!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.