Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Με προβλήματα έκανε πρεμιέρα και ο β' κύκλος του «Εξοικονομώ ΙΙ»


Engineer

Recommended Posts

29 λεπτά πριν, Aggelos_D said:

Σήμερα 09.00 και ενώ μπαίνω στην πλατφόρμα, δεν μου βγάζει τις περιφέρειες στις επιλογές ώστε να ξεκινήσω την αίτηση..

No money

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 29
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Είναι κάποιος/οια που ολοκλήρωσε αίτηση?

ή μας δουλεύουν ή εμείς τρώμε κουτόχορτο...    δεν εξηγείται...

Μετά από τηλεφώνημα στο 2310 804004  (10:42) μου απάντησαν πως εξαντλήθηκαν οι πόροι και γι αυτό δεν υπάρχει πρόσβαση στο σύστημα... Θα βγει ανακοίνωση λέει στη σελίδα του εξοικονομώ για το αν θα ξαναανοίξει...

Χαιρετίσματα......

Edited by dom3395
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν άλλες δουλειές. Αλλιώς ποιος θα ασχολιώταν με το χαζοπρόγραμμα των ανίκανων του υπουργείου; Συμφωνώ με το σχόλιο του γυφτοπάζαρου. Εγώ χρησιμοποιώ την εικόνα "καθόμαστε πάνω από το πληκτρολόγιο σαν τον Μότσαρτ και στο πρώτο ακόρντο κρεμάνε όλα".

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτη συμπεριφορά από "συνάδερφο" προς συναδέρφους. Έχεις πλέον 10 ημέρες εκτός φόρουμ να πιείς και όλο το βόσπορο αν θες αλλά μακρία από εμάς.

Η ποινή μου όλη δική σου.

yian

ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΔΕΣ.... ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ... ΓΕΛΑΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ. ΜΠΑΙΝΩ ΑΠΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΟΛΛΑΝΔΙΑ. ΕΔΩ Ο ΜΙΣΘΟΣ ΕΙΝΑΙ 3100 , ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΠΟΥΔΑΣΑΜΕ , ΠΙΝΟΥΜΕ ΚΑΝΑ ΤΣΙΓΑΡΟ  ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΤΕΝΤΗΣΑΝ ΕΤΣΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΑΣ. ΚΑΛΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΜΑΤΑ . ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΟΝ ΗΛΙΟ Κ ΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ ΕΚΕΙ. .... ΔΕΝ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΜΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΟΥΚΑΡΙΑΡΑ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ . ΚΟΥΡΑΓΙΟ .....ΑΑΑΑΑΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ  ΑΜΟΙΒΕΣ 30 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΑ ΚΑΙ 200 ΓΙΑ ΑΥΘΑΙΡΕΤΑ.... ΦΙΛΙΑ... ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗΝ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΗΤΑ...ΧΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑ

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

Η ανακοίνωση του ΥΠΕΚΑ http://ypeka.gr/Default.aspx?tabid=785&sni[524]=6573&language=el-GR  αναφέρει:

Στις 21.30 έχουν ολοκληρωθεί οι διαδικασίες υποβολής για 8.797 αιτήσεις, έχουν δεσμευτεί 118 εκατ. ευρώ και μέσα στην πλατφόρμα βρίσκονται 17.863 χρήστες .

 

Με απλά μαθηματικά προκύπτει ότι ούτε οι μισοί (8797/17863=49,25%) χρήστες δεν προλάβανε να κάνουν έστω και μία αίτηση.

Αν τώρα πούμε ότι κάποιοι προλάβανε να κάνουνε 2 με 5 αιτήσεις, προκύπτει ότι το 75%~90% των χρηστών δεν προλάβανε να κάνουνε αίτηση.

 

Link to comment
Share on other sites

Κυρίες και κύριοι πραγματικά δε μπορώ να καταλάβω πως έγιναν τόσες αιτήσεις (σύμφωνα με την σημερινή ανακοίνωση πάνω από 8.000 αιτήσεις) ενώ προσπαθούσα πολλές ώρες πριν το σημερινό πρωινό να μπω στο σύστημα. 

 

Πραγματικά εκτιθέμεθα στους πελάτες μας λόγο του συστήματος τους..

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, dom3395 said:

Είναι κάποιος/οια που ολοκλήρωσε αίτηση?

ή μας δουλεύουν ή εμείς τρώμε κουτόχορτο...    δεν εξηγείται...

Μετά από τηλεφώνημα στο 2310 804004  (10:42) μου απάντησαν πως εξαντλήθηκαν οι πόροι και γι αυτό δεν υπάρχει πρόσβαση στο σύστημα... Θα βγει ανακοίνωση λέει στη σελίδα του εξοικονομώ για το αν θα ξαναανοίξει...

Χαιρετίσματα......

Πραγματικά στενάχωρο. Τουλάχιστον έτσι μαθαίνουμε πως η Ελλάδα διψάει για ανακαίνιση ενεργειακή...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.