Μετάβαση στο περιεχόμενο

Σταμπωτό Δάπεδο


Dimitris C.

Recommended Posts

Γεια σας. Εψαξα στο ιντερνετ για το θεμα που με απασχολουσε και με εβγαλε στο forum σας. Θα ηθελα να ρωτησω κατι. Πριν λιγες μερες εβαλα μαστορα και μου εφτιαξε σταμπωτο δαπεδο σε ενα κομματι του περιβαλλοντα χωρου του σπιτιου μου. Μολις τελειωσε η ολη διαδικασια, την επομενη μερα παρατηρησα οτι υπαρχουν ρωγμες κατα μηκος ολου του σταμπωτου αλλες πιο μεγαλες και αλλες πιο μικρες(και σε μηκος και σε πλατος). Τον ρωτησα γιατι υπαρχει αυτο το θεμα και μου απαντησε οτι ειναι φυσιολογικο αλλα μη πιστευοντας τον εφοσον εχω δει κι αλλα σταμπωτα και κατι μου φαινοταν πως δεν πηγαινε καλα, επιβεβαιωθηκα κοιτωντας ξανα σταμπωτα δαπεδα σε αλλα σπιτια στη γειτονια οπου μενω και καποια απο τα οποια εχει φτιαξει ο ιδιος μαστορας και τα οποια δεν εχουν ουτε μια ρωγμη. Και επισης απο μια γρηγορη ματια και ερευνα που εκανα στο ιντερνετ ειδα πως το βασικο χαρακτηριστικο των σταμπωτων ειναι οτι κανονικα δεν παρουσιαζουν ρωγμες. Ποιοι ειναι οι πιθανοι λογοι που εφεραν αυτο το λαθος; Παρακατω παραθετω και καποιες φωτογραφιες για να εχετε μια καλυτερη εικονα για το τι σας περιγραφω πιο πανω. Φυσικα δε προκειται για ολες τις ρωγμες αλλα για καποιες.

Ευχαριστω πολυ!

Πρόσθεσε τονισμό στο κείμενο της δημοσίευσής σου. Επίλεξε "επεξεργασία" και διόρθωσέ το. Διάβασε προσεκτικά τους κανόνες συμμετοχής στο φόρουμ.

Pavlos33

20190916_201421.jpg

20190916_201636.jpg

20190916_201442.jpg

20190916_201459.jpg

20190916_201519.jpg

20190916_201536.jpg

20190916_201539.jpg

20190916_201549.jpg

20190916_201558.jpg

20190916_201614.jpg

20190916_201623.jpg

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Παρουσιαζουν ρωγμες (οχι παντα βεβαια) .Εξαρταται απο πολλους παραγοντες (οπως επιτυχης θεση αρμων-επιτυχης διαδικασια παραγωγης , κατασκευης, υλικων  κ.λ.π).

Απο εκει και περα το αν ειναι προβλημα ή οχι εξαρταται επισης απο αρκετους παραγοντες οπως: Αν εχεις επαρκες παχος ,αν εχεις οπλισμο ,αν εχεις καλη και συμπυκνωμενη επιφανεια εδρασης αν εχεις μικρα ή μεγαλα φορτια κ.λ.π.

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.