Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Αποχώρησαν από την «επένδυση» του Ελληνικού κινεζική Fosun και η Eagle Hills με έδρα το Άμπου Ντάμπι


Engineer

Recommended Posts

Το παρακάτω είναι συνέχεια των προηγουμένων μνμτν....

http://www.avgi.gr/article/10811/10199975/-e-polykatoikia

Το ότι είναι από την αυγή δεν έχει καμία σημασία αυτή την στιγμή αφού θα κριθεί στο μέλλον......

 

Παράθεση

Περνάει κι άλλο ο καιρός και περιμένουμε πάλι τον Γιάννη να ξεκινήσει... Προχθές λοιπόν τον παίρνουμε τηλέφωνο να μάθουμε τί γίνεται και λέει, "Παιδιά τα έχω όλα υπό έλεγχο, ψάχνω να δώσω υπεργολαβία τις εκσκαφές και τα μπετά, τα υδραυλικά και τα Η/Μ. Ο υπεργολάβος θα κρατήσει τους τρεις πρώτους ορόφους, για τους υπόλοιπους βλέπουμε". Του λέμε "Καλά ρε Γιάννη, εσύ δεν θα κάνεις τίποτα;" Και λέει "Εμένα εξ αρχής με ενδιέφερε κυρίως το μπαρ και η πισίνα αλλά δεν σκοπεύω να βάλω άμεσα χρήματα. Έχω όμως μια καλή ιδέα, μήπως μπορείτε να μου δανείσετε από το αποθεματικό της πολυκατοικίας σας και να σας αποπληρώσω σε βάθος χρόνου;..."

 

Και τώρα βρισκόμαστε στο σημείο όπου την κοπάνησαν οι υπεργολάβοι για τις εκσκαφές, τα μπετά κλπ .....

Το επόμενο βήμα θα είναι το δάνειο με την εγγύηση του ελληνικού δημοσίου.....

 

Link to comment
Share on other sites

"Το επόμενο βήμα θα είναι το δάνειο με την εγγύηση του ελληνικού δημοσίου..... "

κατά το "κάντο όπως το κάνω".....

https://www.efsyn.gr/efkriti/oikonomia/99909_me-dimosio-hrima-ta-daneia-tis-fraport

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.