Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Κρακαρίσματα σε στόκο πλακιδίων


harristheo

Recommended Posts

ναι μηχανικός είμαι.

δεν ειναι θέμα ευθύνης σε 1η φάση, είναι να βρώ τι ακριβώς φταιει για μελλοντικά έργα

έτσι και αλλιώς θα διορθωθεί το προβλημα

 

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Έτσι που το περιγράφεις τώρα, σίγουρα φταίει το καθαριστικό,μου έχει συμβεί και εμένα σε μια ταράτσα(περκολα) όταν το συνεργείο καθαρισμού άφησε το καθαριστικό να επιδράσει αρκετή ωρα και ιδιαίτερα σε μέρη που είχε πέσει περισσότερο είχε γίνει χωράφι, όποτε το ψιλοστοκαρισα κάπως.το συμπέρασμα είναι ότι τα πλακάκια χρειάζονται προστασία ιδιαίτερα όταν έχουν άγρια επιφάνεια , μερικά συνεργεία δεν σέβονται τίποτα.Οι στόκοι της σειράς δεν αντέχουν σε αυτή τη διαδικασία

Link to comment
Share on other sites

ο πελάτης ισχυρίζεται ότι το φταίξιμο είναι του πλακά.....

σκεφτομαι να παρς δείγμα και να παω στο επιμελητηριο μας.θα βγάλω άκρη με δείγμα και φωτογραφείες???

 

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Καλλυτερα να μπεις στη διαδικασία αντικατάσταση του στόκου πάρα να ψάχνεσαι νομικά δεν νομίζω οτι θα κερδίσεις τίποτα.το κοστολόγιο ειναι αμελητέο

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι θεμα κοστολογιου ή χρονου...ή οτιδήποτε άλλο.έτσι και αλλιώσ για την υστεροφημία μου και μόνο θα αντικαταστήσω τον στόκο με δικά μου έξοδα.

 

το θέμα είναι να μάθω γιατι έγινε όλη αυτή η κακοτεχνια...και δεν μπορώ να βρώ τον τρόπο

 

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Ε!!δε τα είπαμε ,καθαριστικό ισον διαβρωτικό. Αυτά έχουν σαν βάση το βιτριόλι δεν είναι

θέμα κακοτεχνίας.μη στενοχωριέσαι οι αστοχίες ειναι στο πρόγραμμα ναταναι κανένα στατικό να πω μάλιστα!!!να θεωρήσεις το θέμα λήξαν

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.