Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Εσφαλμένα στοιχεία στο Search Results Web result with site links Εξοικονόμηση κατ' οίκον ΙΙ


stivanakis

Recommended Posts

Καλημέρα,

Μήπως γνωρίζει κάποιος συνάδελφος πως μπορώ να διορθώσω ένα λάθος που έκανα;

Εξέδωσα το 2ο ΠΕΑ για το εξοικονομώ κατ΄ οίκον χωρίς να έχει εκδοθεί το τιμολόγιο μιας αντλίας θερμότητας και τώρα η ημερομηνία του θα είναι μεταγενέστερη του 2ου ΠΕΑ

Μπορώ να κάνω ανάκληση για κάποιο λόγο; (ποιόν) 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε περίπτωση διόρθωσε το γιατί θα μπλέξεις. 

Είτε το τιμολόγιο να κοπεί νωρίτερα είτε κάνε όντως ανάκληση του ΠΕΑ. Θα στο δεχτούν λογικά αν τους πεις οτι αφορά εξοικονομώ.

Link to comment
Share on other sites

Σε αντίστοιχη περίπτωση που έχω και έκανα το 2ο ΠΕΑ τη μέρα που κόπηκε το δελτίο αποστολής και κόπηκε την επόμενη το τιμολόγιο μόνο για τους αυτοματισμούς του λέβητα γιατί είχε ξεχάσει να το βάλει ο προμηθευτής στο 1ο τιμολόγιο, μου βγάζουν συνέχεια αρνητικό τον τελικό έλεγχο, τους στέλνω την παράγραφο του οδηγού που το αναφέρει και μου ζητάνε τα xml για να τα τσεκάρουν.Και σήμερα μου απάντησαν ότι δεν μπορούν να ανοίξουν τα xml..Ποιός ξέρει με τι πρόγραμμα προσπαθούν να τα ανοίξουν;!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, matsampoukas said:

... τους στέλνω την παράγραφο του οδηγού που το αναφέρει και μου ζητάνε τα xml για να τα τσεκάρουν.Και σήμερα μου απάντησαν ότι δεν μπορούν να ανοίξουν τα xml..

Πιοιό xml είναι αυτό που έστειλες ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ΄λογικό μου φαίνεται να σου ζητούν το πριν και το μετά για να δούν αν όντως είχες προβλέψει τους αυτοματισμούς στο αρχικό και αν τα είχες συμπεριλάβει σε αυτό των παρεμβάσεων.

Βέβαια θα μπορούσαν να τα ζητήσουν και απο το buildingcert (απο το ΚΑΠΕ νομίζω).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 22/11/2019 at 9:35 ΠΜ, dib said:

Αν σε καλύπτει το Δελτίο Αποστολής της αντλίας (έκδοση πριν το 2ο ΠΕΑ) είσαι ΟΚ !

Ελα ντε που δεν με καλύπτει;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, stivanakis said:

Ελα ντε που δεν με καλύπτει;

Αν κατάλαβα καλά, ούτε στο ΔΑ ούτε στο τιμολόγιο  (ημερομηνιας πριν η ίδιας με το Β´ ΠΕΑ) έχουν καταγραφεί οι αυτοματισμοί;

Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο, δυστυχώς, "σκούρα" τα πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εμένα ακόμα στην αναμονή με έχουν.Τους στέλνω ανά μία εβδομάδα mail για να ρωτήσω τι γίνεται και μου λένε ότι θα ενημερωθούμε μόλις ολοκληρωθεί ο έλεγχος.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.