Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Εντοιχιζόμενα καζανάκια


Юлия Чиж

Recommended Posts

Καλησπέρα, ζητώ τη γνώμη σας για το θέμα που έχω με το εντοιχισμένο καζανάκι που αγόρασα φέτος τον Δεκέμβριο, του κολλάει το κουμπί μερικές φορές και συνεχώς γεμίζει νερό και κατευθείαν το αδειάζει στην τουαλέτα... Μου έχει συμβεί αυτό τον Απρίλιο για πρώτη φορά... Ενοικίασα το σπίτι μου το καλοκαίρι και αυτό ξανάγινε και ο άνθρωπος έφυγε για διακοπές.  Μου ήρθε ο λογαριασμός 1400 ευρώ τον Σεπτέμβριο. Η Ravenna δεν παραδέχεται ότι το καζανάκι είναι ελλατοματικο, λέει διάφορες μπούρδες ότι ο τουρίστας το χάλασε, και πως είμαστε συγουρος ότι δεν είχα αλλού διαρροή.... Δλδ με λίγα λόγια αρνείται να μου πληρώσουν την αποζημίωση και να μου αλλάξουν το καζανάκι.... 

Πείτε μου την γνώμη σας για αυτά τα καζανάκια... Αν το έχει πάθει και κάποιος άλλος τέτοια ζημιά; το κατάστημα λέει ότι τα πουλάει χρόνια και πότε δεν τους έχει συμβεί ξανά κάτι τέτοιο... Siamp Verso.... 

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Αλλάξτε τους μηχανισμούς εσωτερικά. Το να μπείτε σε διαδικασία αλλαγής ολόκληρου του κουτιού εκτός από τη φασαρία, θέλει κ βασιλικά έξοδα.

Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν, georges81 said:

Αλλάξτε τους μηχανισμούς εσωτερικά. Το να μπείτε σε διαδικασία αλλαγής ολόκληρου του κουτιού εκτός από τη φασαρία, θέλει κ βασιλικά έξοδα.

Ευ που απαντήσατε, στην Ravenna μου είπαν ότι μπορώ να βάλω παλυ μόνο της ίδιας μάρκας, ισχύει κάτι τέτοιο; η μπορώ ασ πούμε να βάλω κάτι πιο αξιόπιστο; ασ πούμε Geberit, που λένε ότι είναι πολύ καλή η κατασκευή τους στο ίντερνετ... 

Link to comment
Share on other sites

ΔΝ το γνωριζω αλλα λογικα δεν θα μπορειτε πως να βαλεις π.χ σε φιατ ανταλακτικα απο χοντα, αν ειστε τυχερη κ ταιριαζουν τι να πω. αλλαξτε με της ιδιας εταιρειας καλυτερα απλα πιστευω πεσατε σε ελλατωματικο καζανακι. η μετα εαν εγινε κακη τοποθετηση. Δν πιστευω οτι τοσα κομματια π εχει η συγκεκριμενη εταιρεια ανα τον κοσμο να εχουν ολα προβλημα.

υ.γ. υπαρχει συσκευη που εαν ανιχνευσει διαρροη, οπως στη περιπτωση σας, διακοπτει την παροχη για να μην εχετε αλλα. νμζ της grohe αν δν κανω λαθος κ δν εχω ψαχτει εαν βγαζουν κ αλλες εταιρειες. Ιδανικο για εξοχικες κατοικιες κ γενικα για μεγαλα διαστηματα απουσιας.

 

Edited by georges81
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, εάν ήμουν στο σπίτι αυτό θα έκανα - θα έκλεινα γενικο διακόπτι, το σπίτι ήταν ενοικιασμενο εκείνη την περίοδο μέσω της πλατφόρμας booking.com, κανείς τουρίστας δεν θα κλείνει το νερό αφού πληρώνει με την ημέρα. 

Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν, georges81 said:

αυτο εγραψα η συσκευη το κανει αυτοματα μολις ανιχνευσει διαρροή.

Αχ, οκ, κατάλαβα, το καζανάκι όμως αδιαζε το νερό στην λεκάνη μέσα...οχι έξω.... Αυτό είναι το θέμα 

... 

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.