Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Αδεια χορηγήσεως πυρασφάλειας


Dimitris1702

Recommended Posts

Καλημέρα σας,

Μήπως γνωρίζει κάποιος, ένας Μηχανολόγος Μηχανικός ΤΕ πως μπορεί να εκδίδει άδειες/πιστοποιητικά πυρασφάλειας και να κάνει μελέτες ;

Edited by Dimitris1702
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν υπάρχει άδεια πυρασφάλειας. Υπάρχει πιστοποιητικό (ενεργητικής) πυροπροστασίας το οποίο εκδίδεται από την Πυροσβεστική Υπηρεσία με υπογραφή από τον Διοικητή της.

Edited by Pyrasfaleia
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
On 17/12/2019 at 6:40 ΜΜ, Dimitris1702 said:

Και πως γίνεται σε ένα κτήριο μελέτη και υλοποίηση της πυρασφάλειας;

αν και εχει καιρό, πες την αληθεια,  μπηκες για να σπάσεις πλάκα ετσι ?

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, LeftLane said:

αν και εχει καιρό, πες την αληθεια,  μπηκες για να σπάσεις πλάκα ετσι ?

Όχι δεν μπήκα να σπάσω πλάκα, γνωρίζεις να μου πεις εσύ μήπως γιατί απ οτι βλέπω από το στυλ που γράφεις πρέπει να ξέρεις

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Dimitris1702 said:

Όχι δεν μπήκα να σπάσω πλάκα, γνωρίζεις να μου πεις εσύ μήπως γιατί απ οτι βλέπω από το στυλ που γράφεις πρέπει να ξέρεις

να σου απαντήσω εικλικρινά και χωρίς καμία δόση ειρωνίας και απαξίωσης? Αγόρασε βιβλίο με πρόσφατη νομοθεσία Πυροπροστασίας (όπως ΄καναμε όλοι οι κανονικοι μηχανικοι που θέλουμε να δουλέψουμε σοβαρά...) ή/και μπαίνεις εδω και διαβάζεις. Για περεταίρω απορίες, εδω ειναι το φορουμ, όλοι εχουμε απορίες επι αυτων που διαβάζουμε και ρωτάμε συναδέλφους.  Ετσι και γω εχω ρωτήσει και παράλληλα απαντώ σε ερωτήσεις άλλων θεμάτων που ξέρω όταν μπορώ...

Καλο διάβασμα...

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνεις μία μελέτη και να γίνει έκδοση Πιστοποιητικού Πυρασφάλειας, αρχικά πρέπει να διαβάσεις όλη τη Νομοθεσία.

Κοίτα στο fireservice, ή οπουδήποτε αλλού, όπως και εδώ μέσα θα βρείς πολλά από Νομοθεσία.

Βλέπεις τί θέλεις να κάνεις, πηγαίνεις στην αντίστοιχη Νομοθεσία που του αντιστοιχεί, και κάνεις αυτά που λέει.

Στην αρχή θα σου φανεί βουνό, στη συνέχεια θα δεις πως θα το συνηθίσεις.

Όταν κολλήσεις κάπου, εδώ είμαστε όλοι οι συνάδελφοι για να βοηθάμε και να βοηθιόμαστε!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.