Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πρόγραμμα επεξεργασίας PDF


zio7

Recommended Posts

Καλημέρα. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα επεξεργασίας pdf ελεύθερο, με το οποίο μπορώ να κόβω ένα σχέδιο, να βάζω σφραγίδα μέσα σε ένα αρχείο pdf και γενικά να μπορώ να επεξεργαστώ τα pdf αρχεία? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Από όσα γνωρίζω οι εφαρμογές αυτού του είδους (pdf editing) μπορούν να αφαιρέσουν και να προσθέσουν σελίδα.

Ψάξε για free pdf editor, υπάρχουν και online.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιώ αυτό που έχει και free έκδοση. όπως είπε και ο συνάδελφος είναι μια χαρά για να περιστρέψεις, να κάνεις ένωση, διαχωρισμό, extract συγκεκριμένες σελίδες κλπ από pdf αρχεία. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και το pdfill (η σειρά free) πολύ καλή περίπτωση. Δεν έχω δοκιμάσει ωστόσο, αν μπορεί κανείς να περάσει σφραγίδα. Όλα τα υπόλοιπα ναι (extract, convert, watermark, page numbers, header, footer κ.λπ.).

Link to comment
Share on other sites

Παρεμπιπτόντως, αν εξάγεις dwg σε plot to pdf μπορείς να ρυθμίζεις το χαρτί που θα εκτυπώσεις, ώστε να μην αφήνεις μεγάλα περιθώρια χαρτιού.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Υπάρχει κάποια πρόταση για οικονομικό ή free pdf editor? Οικονομικό κάπου στα 20-30€ το χρόνο ή one time payment μέχρι 100-150€ ας πούμε.

Βλέπω ότι υπάρχουν πολλά free αλλά με περιορισμούς μέχρι 3-5 project τη μέρα. 

Χρειάζομαι full edit για κείμενο, εικόνες, pages, crop κτλ. Καλοδεχούμενη και η ψηφιακή υπογραφή αλλά μπορεί να γίνει και με το Adobe acrobat DC.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου, από τα πιο φθηνά που μου έρχονται στο μυαλό είναι το pdf sam

https://pdfsam.org/download-pdfsam-enhanced/

με $69 το χρόνο, δυστυχώς όμως το έχουν γυρίσει όλοι πλέον σε πλάνο με συνδρομή ανά χρόνο, δηλ. δεν μπορείς να πληρώσεις και να έχεις εφ' όρου ζωής άδεια χρήσης. Επίσης άλλα που έχω χρησιμοποιήσει στο παρελθόν και μου άρεσαν, είναι τα Foxit και PDF Χchange Editor αλλά μου φαίνεται είναι αρκετά ακριβότερα από αυτό που ανέφερα.

 

Edited by akis73
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω το acrobat Pro με δύο άδειες και μου έστειλε η adobe αν ημέρωση ότι αυξάνει τις τιμές κατά 30%. Για πείτε εναλλακτικές γιατί με εκνεύρισαν!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.