Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πρόγραμμα επεξεργασίας PDF


zio7

Recommended Posts

pdf24 δεν με βόλεψε καθόλου. Αν θυμάμαι καλά δεν μπορούσες να κάνεις edit κείμενο του pdf.

Πέτυχα σε προσφορά το nitro pdf pro (νομίζω μέχρι 30/9 ήταν) σε προσφορά -40% για lifetime αγορά στα 108€. Νομίζω από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή με τα crop αν το αρχείο προορίζεται για το eadeies (το έχουν και σαν παρατήρηση στο παράθυρο που γίνεται το ανέβασμα αρχείων).

Με το adobe acrobat, έχω συναντήσει πρόβλημα. Το σύστημα του ΤΕΕ βάζει το υδατογράφημα στις διαστάσεις του φύλλου και όχι του crop οπότε ο έλεγχος γνησιότητας με το barcode βγαίνει εκτός σχεδίου αν κόψεις άνω τμήμα.

Edited by Gousgounis
Link to comment
Share on other sites

τις προάλλες με παίδεψε πολύ. Είχα ένα αρχείο pdf, σκάναρα ένα κείμενο και περνούσε στον υπολογιστή σαν pdf. Νομίζω πως μπορούσε και σαν jpg.    Δυσκολία, καθώς ήθελα να το φέρω σαν αρχείο word να το επεξεργαστώ. Τελικά με την τηλεφωνική υποστήριξη της hp τα κατάφερα μέχρι ενός σημείου. Κάποια ώρα όμως χρειάστηκε και τηλεφωνικά να μου λύσει μια απορία η Microsoft και το τηλεφωνικό τους κέντρο ήταν .... εδώ Ελλάδα,  δεν το απάντησαν ποτέ, παίζαν ηχογραφημένα μηνύματα πολύ ώρα, δεν μπόρεσα να το κρατάω πολύ ώρα ανοιχτό το τηλ.  

Link to comment
Share on other sites

On 13/10/2022 at 9:03 ΠΜ, Gousgounis said:

Προσοχή με τα crop αν το αρχείο προορίζεται για το eadeies (το έχουν και σαν παρατήρηση στο παράθυρο που γίνεται το ανέβασμα αρχείων).

Με το adobe acrobat, έχω συναντήσει πρόβλημα. Το σύστημα του ΤΕΕ βάζει το υδατογράφημα στις διαστάσεις του φύλλου και όχι του crop οπότε ο έλεγχος γνησιότητας με το barcode βγαίνει εκτός σχεδίου αν κόψεις άνω τμήμα.

Πλάκα κάνεις...

Link to comment
Share on other sites

Αν έβαλες πρόσφατα κάτι στο σύστημα με crop τσέκαρε το και πες μας.

Ίσως σε τελευταίες εκδόσεις να το έχουν διορθώσει, όμως επειδή την πάτησα στις αρχές του συστήματος από τεμπελιά, πλέον τα σχέδια τα βγάζω με ακριβώς διαστάσεις χαρτιού (ή έστω κοντα) απευθείας μέσω του dwg to pdf.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το crop στα pdf το είχα μόνο με acrobat. Με τα υπόλοιπα προγράμματα που δοκίμασα γίνεται κανονικά.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.