Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Νέα πορεία καριέρας


Recommended Posts

Αν έχεις βρει μια σειρά, μη τη χαλάσεις, ακόμα και περισσότερα λεφτά αν σου δίνουν. Από αυτά που είπες τις νέες συνθήκες εργασίας τις κόβω μακράν χειρότερες.

Τι προϊόν παράγει το κάθε εργοστάσιο;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, georgios_m said:

Αν έχεις βρει μια σειρά, μη τη χαλάσεις, ακόμα και περισσότερα λεφτά αν σου δίνουν. Από αυτά που είπες τις νέες συνθήκες εργασίας τις κόβω μακράν χειρότερες.

Τι προϊόν παράγει το κάθε εργοστάσιο;

Φίλε το ένα έχει προϊόν τρόφιμο Γαλακτοκομικά και το άλλο Βιομηχανικά πλαστικά. Δεν είναι όμως σε καλή οικονομική κατάσταση η δουλειά που είμαι τώρα ειναι σε φάση αναδιάθρωσης και μικραίνει... Τα οικονομικά της δεύτερης είναι πολύ καλύτερα . Είναι καθαρά οικογενειακή επιχείρηση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το τελευταίο είναι το σημαντικό. Η συμβουλή μου στηρίχτηκε στην αντίθετη υπόθεση: ότι η εύρωστη εταιρεία είναι αυτή που είσαι τώρα και η οικογενειακή που στοχεύεις μπορεί να έχει αστάθειες. Ασχέτως πού έχεις εσύ προσωπικά καλύτερη προοπτική είναι σημαντικό τα όποια λεφτά παίρνεις, όντως να τα παίρνεις, να είναι οι άνθρωποι σωστοί κλπ. 

Από την άλλη τα πλαστικά ίσως έχουν χειρότερες συνθήκες για την υγεία σου. Πρέπει να το εξετάσεις καλά, τι ακριβώς θέλουν από εσένα και τι περιθώρια υπάρχουν στο να επιβάλεις κι εσύ έναν τρόπο εργασίας που να βολεύει κι εσένα.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, georgios_m said:

Αυτό το τελευταίο είναι το σημαντικό. Η συμβουλή μου στηρίχτηκε στην αντίθετη υπόθεση: ότι η εύρωστη εταιρεία είναι αυτή που είσαι τώρα και η οικογενειακή που στοχεύεις μπορεί να έχει αστάθειες. Ασχέτως πού έχεις εσύ προσωπικά καλύτερη προοπτική είναι σημαντικό τα όποια λεφτά παίρνεις, όντως να τα παίρνεις, να είναι οι άνθρωποι σωστοί κλπ. 

Από την άλλη τα πλαστικά ίσως έχουν χειρότερες συνθήκες για την υγεία σου. Πρέπει να το εξετάσεις καλά, τι ακριβώς θέλουν από εσένα και τι περιθώρια υπάρχουν στο να επιβάλεις κι εσύ έναν τρόπο εργασίας που να βολεύει κι εσένα.

Το ότι τα χρήματα παίζουν ρόλο είναι κάτι που σαν απλώς εργάτης εδώ που είμαι να σου πω δεν το βλέπω να περνώ καμία αύξηση μια κ η εξέλιξη μου είναι κ θα είναι μηδέν ...

Χωρίς εξέλιξη στην δουλειά δεν περνεις λεφτά . Όλα είναι σχέση τι δουλειά κάνεις κ τι αξία έχει αυτό που κάνεις. 

Δεν είναι το κλίμα πολύ καλό εδώ που είμαι τώρα κ ο λόγος που μπήκα σε αυτη την αλλαγή είναι ότι η εταιρεία συρρικνώνεται κ αυτό φαίνεται...

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.