Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Παλιό τοπογραφικό


Recommended Posts

Πρόσφατα βρήκα ένα τοπογραφικό διάγραμμα (του 2007) για ένα οικόπεδο στο οποίο είμαι συνκληρονόμος. Θέλω να το κάνω γονική παροχή στην κόρη μου αλλά μου λένε πως χρειάζεται νέο τοπογραφικό με συντεταγμένες. Εγώ γνωρίζω που είναι το οικόπεδο. Το πρόβλημα είναι πως το οικόπεδο βρίσκεται στην Σέριφο αλλά δεν μπορώ να πάω εκεί λόγω υποχρεώσεων και κανείς δεν μπορεί να το δείξει στον τοπικό τοπογράφο. Μπορώ κάπως να αποφύγω το ταξίδι στην Σέριφο; Υπάρχει κάποια άλλη λύση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ χρόνια πολλά.

 

Το πρόβλημα σου έχει πολύ απλή λύση.

Επικοινωνείς με ντόπιο τοπογράφο και του στέλνεις το τοπογραφικό μαζί με μια πινέζα στο Google Earth. Ως υπόδειξη ορίων του λες να ακολουθήσει ο,τι βλέπει στο παλιό τοπογραφικό. Τα υπόλοιπα τα βρίσκετε.

 

Καλή συνεχεια

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 λεπτά πριν, [email protected] said:

Καλησπέρα κ χρόνια πολλά.

 

Το πρόβλημα σου έχει πολύ απλή λύση.

Επικοινωνείς με ντόπιο τοπογράφο και του στέλνεις το τοπογραφικό μαζί με μια πινέζα στο Google Earth. Ως υπόδειξη ορίων του λες να ακολουθήσει ο,τι βλέπει στο παλιό τοπογραφικό. Τα υπόλοιπα τα βρίσκετε.

 

Καλή συνεχεια

Ευχαριστω πολυ 

Καλο βραδυ!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.