Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ακόμα μία απορία για, εξαιρετικά σημαντικό, θέμα υγείας


iliekater

Recommended Posts

Στην Κνωσσό αν δεν κάνω λάθος είχανε και σύστημα αποχέτευσης! Γενικά στη μεταφορά νερού ήταν μια χαρά, βλέπε τους αγωγούς που φένονται στην στάση του μετρό στο Συνταγμα (νομίζω δηλαδή...έχω να πάω καιρό! πάντως φαινόντουσαν σε κάποια στάση).

 

Λοιπόν στο ερώτημα. Ξέρω ότι εκτός από το νερό και τα αρωματικά έλαια (τα αρωματικά έλαια νομίζω ότι τα χρησιμοποιούσαν όλοι οι πολίτες μιας πόλης, δεν είχαν την δυνατότητα όπως και για πολλά άλλα πράγματα όσοι δεν ήταν πολίτες σε μία πόλη) χρησιμοποιούσαν και τον συνδυασμό ποτάσσας και υπολειμάτων ελαιολάδου, μίγμα απο το οποίο προκύπτει κάτι σαν σαπούνι όταν επανέλθει στην θερμοκρασία περιβάλλοντος.

 

Οπότε θα έλεγα το Α'

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 77
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όταν είχα πάει στη Συρία και αναγκαζόμουν να χρησιμοποιήσω τουαλέτες έξω έκανα ακροβατικά για να μην έρθω σε επαφή με πόρτες πόμολα κλπ. Εξαιρετικά δύσκολο όταν οι τουαλέτες είναι στενές.. μ@$#ες μηχανικοί...

Ακόμα είχαμε διαπιστώσει στην Αγγλία πως όταν οι καθαρίστριες καθάριζαν τα δωμάτια στις εστίες (ευτυχώς δεν καθάριζαν την δική μου) χρησιμοποιούσαν το βουρτσάκι της τουαλέτας και για το πάτωμα και τους τοίχους...

Οπώτε από ένα σημείο και μετά υπήρχαν ταμπελάκια έξω από τις πόρτες των δωματίων που έγραφαν "please do not clean my room"

Link to comment
Share on other sites

Το άλλο πάλι που είδα στη Σκωτία (και μάλλον στην Αγγλία, αλλά δεν έχω πάει) που έχουν στρωμένη μοκέτα κανονικά και στο μπάνιο-wc????

Φαντάζεστε τι γίνετε εκεί μ΄ αυτή τη μοκέτα?:shock::shock:

Link to comment
Share on other sites

Aν χρησιμοποιήσεις χαρτί για να κλείσεις τη βρύση και να ανοίξεις την πόρτα, τότε θα πρέπει να βάλουν κ ενα κάλαθο των αχρηστων έξω απο την πόρτα ή μπορείς να το κάνεις πάσα στο τραπέζακι που θα κάτσεις ή να το βάλεις στην τσέπη σου.

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν θα το έλεγα. Σκέψου ότι πάρα πολές γυναίκες προτιμούν το real thing από αυτο-ικανοποίηση οπότε πάλι ο άνδρας κινδυνεύει περισσότερο

Ωχ τι λέω ο άνθρωπος βραδυάτικα!8-)

 

Μr bendadin!!!!

 

:D(χωρίς παρεξηγηση) περα απο τη διασκεδαστικη τροπή που πήρε η κουβέντα ποιος σε ενημερωσε οτι κινδυνευεις περισσότερο απο μια γυναικα????

 

Αντιθέτως θα έλεγα, λογω οτι οι γυναικες επιλεγουμε το '' real thing '', δεν παιρνουμε οτι καθησει!!!!χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα άρα ίσως εμεις κινδυνευουμε λιγο περισσότερο απο σας!!!!!! :D

(ε καλα δεν τους κανουμε κ εξεταση αιματος πριν αλλα προφυλασομεθα απο τον ''καλο το μυλο που ολα τα αλεθει''χαχαχαχαχαχαχαχα)

 

Στο θέμα τώρα, σε ανεπτυγμενες χωρες και σε αρκετα καλα καταστηματα στην Ελλάδα υπαρχουν βρυσες με φωτοκυταρα και καζανακια που τα πατας με το πόδι....το πρόβλημα του ανοιγοκλεισίματος της πόρτας μας εχει διαφύγει λίγο!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχα διαβάσει ότι σε έρευνα βρήκαν περισσότερα μικρόβια στους νιπτήρες από ότι στις λεκάνες...

 

Εγώ διάβασα κάτι χειρότερο... ότι πάνω στα πληκτρολόγια (γενικά γραφεία) μιας εταιρείας βρέθηκαν πολλά περισσότερα μικρόβια από ό,τι στις τουαλέτες... :s

 

Και δείτε κι αυτό..

http://beis-beis.blogspot.com/2008/10/blog-post.html

Link to comment
Share on other sites

Ωχ , τελικά κινδυνεύουμε περισσότερο απ'όσο φανταζόμουνα ...

Οινόπνευμα και πάλι οινόπνευμα .

Link to comment
Share on other sites

Και οινοπνευματώδη! και οινπνευματώδη!:D

 

@xrysa: Εχμ δεν θα συνεχίσω τον συλογισμό μου (ο οποίος έχει μια βάση δεν είναι ότι απλά μου κατέβηκε σαν αερολογία εκείνη την ώρα) στο παρόν νήμα για ευνόητους πιστεύω λόγους! Αν πάλι σε ενδιαφέρει τόσο πολύ και δεν μπορείς να κοιμηθείς από την αγωνία (λέμε τώρα...:P) μπορούμε να το αναλύσουμε περεταίρω μέσω pm και πάντα υπό την προυπόθεση ότι δεν παρεξηγείς εύκολα! Γενικά πάντως είναι... πολύ βρώμικος:P

 

 

ΥΓ: Ρε συνάδελφοι δεν θυμάμαι πως μπαίνουν τα διαλυτικά!

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο giannist. πάντα ανοίγω τις πόρτες με τα χέρια στις τσέπες, οι αγκώνες και τα γόνατα φτάνουν! και με λίγο χαρτί ακόμα καλύτερα, σήμερα ήμουν ηλεκτρικό και αυτό ακριβώς σκεφτόμουν χαχα! Πάντως iliekater είσαι άτομο!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.