Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Αναγνώριση Πτυχίου


Gio.L

Recommended Posts

Γεία σας,

Έχω τελειώσει στην Σκωτία το Napier University με BEng in Civil Engineering και το Heriot Watt με MSc in Civil Engineering and Construction Management. Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς για τα δικαιολογητικά που ζητάει ο ΔΟΑΤΑΠ και πιο συγκεκριμένα αν χρειάζεται σφραγίδα APOSTILLE. Έχουν απλοποιηθεί τα πράγματα στην διαδικασία σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια? Οποιαδήποτε συμβουλή θα ήταν χρήσιμη!

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Gio.L said:

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς για τα δικαιολογητικά που ζητάει ο ΔΟΑΤΑΠ και πιο συγκεκριμένα αν χρειάζεται σφραγίδα APOSTILLE.

 

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά να έχουμε,

Συμβουλή: Πάρε τηλέφωνο τον ΔΟΑΤΑΠ, καλύτερα τώρα, παρά μετά. ☎️

ΥΓ1: ρώτησες στον ΔΟΑΤΑΠ και δεν σου είπανε;

ΥΓ2: πριν καμιά 10ρια χρόνια όταν κατέθεσα δεν έβαλα σφραγίδα, καθότι δικηγόρος μετέφρασε το μεταπτυχιακό μου.  Αλλά μη βασιστείς φυσικά σε αυτό. 

Edited by Earl
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Earl said:

 

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά να έχουμε,

Συμβουλή: Πάρε τηλέφωνο τον ΔΟΑΤΑΠ, καλύτερα τώρα, παρά μετά. ☎️

ΥΓ1: ρώτησες στον ΔΟΑΤΑΠ και δεν σου είπανε;

ΥΓ2: πριν καμιά 10ρια χρόνια όταν κατέθεσα δεν έβαλα σφραγίδα, καθότι δικηγόρος μετέφρασε το μεταπτυχιακό μου.  Αλλά μη βασιστείς φυσικά σε αυτό. 

Καλή χρονιά να έχουμε!

Παίρνω τηλέφωνο στον ΔΟΑΤΑΠ αλλα κλασσικά δεν μπορώ να μιλήσω με κανέναν, δεν το σηκώνουν. Θα πάω απο εκεί να ρωτήσω απλά θα ήθελα μια γνώμη για το τι να περιμένω. Αν έχει κάποιος τα ίδια πτυχία με εμένα και πήρε αντιστοιχία αει, για την σφραδίδα apostille και κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.