Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κυκλοφορητής, θερμοβανες


Thanasis Tzoumas

Recommended Posts

20 hours ago, maneni said:

βασικα bypass λέμε όταν ενώνουμε τους αγωγούς προσαγωγής με επιστροφής.

Η προστασία γίνεται όντως είτε αφήνοντας την τελευταία ηλεκτροβάνα ανοιχτή είτε με τη μέθοδο bypass. αλλά εγώ πάντως καταλαβαίνω ότι ο Thanasis ζητάει άλλο πράγμα. Ας το διευκρινίσει.

Θέλω να μένει ανοιχτή η θερμοβανα του διαμερίσματος που έκλεισε τελευταία ο θερμοστάτης χωρου

Link to comment
Share on other sites

Ένας ηλεκτρολόγος μπορεί εύκολα να φτιάξει τον αυτοματισμό, χρησιμοποιώντας δύο ρελέ ισχύος (2 επαφών ΝΟ), για κάθε διαμέρισμα (όσα διαμερίσματα και αν έχουμε)!

Edited by antloukidis
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Thanasis Tzoumas said:

Θέλω να μένει ανοιχτή η θερμοβανα του διαμερίσματος που έκλεισε τελευταία ο θερμοστάτης χωρου

Δες τον πίνακα αυτονομίας που έγραψα πριν. Κάνει ακριβώς αυτό το πράγμα.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Thanasis Tzoumas said:

Θέλω να μένει ανοιχτή η θερμοβανα του διαμερίσματος που έκλεισε τελευταία ο θερμοστάτης χωρου

καλε μου φιλε , στο ερώτημα σου , σου έχουμε δώσει όλες τις πιθανές απαντήσεις , κάλεσε λοιπον έναν ηλεκτρολόγο  εξήγησε του το τι θες να κάνεις κ αυτός, μετά από έναν  έλεγχο  θα σου πει το τι ,  πως , κ πόσο ...... καλή χρονιά 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.