Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Μεταπτυχιακό ΕΜΠ και Πανεπιστήμιο Δυτικής Αττικής


Recommended Posts

Καλημέρα, θα ήθελα τη γνώμη σας για δύο μεταπτυχιακά προγράμματα. Το πρώτο είναι το <<Παραγωγή και διαχείρηση ενέργειας>> του ΕΜΠ και το άλλο <<Ενεργειακά Συστήματα>> του Πανεπιστημίου Δυτικής Αττικής.

 

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις γνώμη επιστημονική ή ως προς τους τίτλους; 

Το κατά πόσο το ΠΑΔΑ δίνει τίτλο συμβατό με το πολυτεχνικό πτυχίο που έχεις είναι ακόμα ασαφές. Θεωρητικά θα' πρεπε πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το ενεργειακά συστήματα ήταν σε συνεργασία με το Herriot Watt, οπότε θα μπορέσεις να βρεις και περισσότερες πληροφορίες εδώ:

https://www.hw.ac.uk/study/uk/postgraduate/energy.htm

 

Link to comment
Share on other sites

Το ΄'ενεργειακά συστήματα'' που τελείωσα και εγώ ειναι εξαιρετικό και μάλιστα με την αναγνώριση και τη καθοδήγηση του heriot watt..Οτι απορίες εχεις ψαξτο και οτι χρειαστείς μου λες

Link to comment
Share on other sites

On 17/1/2020 at 9:30 ΠΜ, alexis_mano said:

Το "ενεργειακά συστήματα" θεωρείται ως πτυχίο σαν Master of Science έτσι?

Bεβαίως , και το πτυχίο έιναι γραμμένο και στις 2 γλώσσες -  ελληνική -αγγλική - με εμφανη τα 2 εμβλήματα των πανεπιστημίων. Πλέον εχει και 2 κατευθύνσεις οπότε διαλέγεις ποια θέλεις

Η επιτυχής ολοκλήρωση του ΠΜΣ οδηγεί στην απονομή του μεταπτυχιακού διπλώματος "MSc in Energy Systems - Μεταπτυχιακό Δίπλωμα Ειδίκευσης στα Ενεργειακά Συστήματα" από τα συνεργαζόμενα Ιδρύματα Heriot Watt University και Πανεπιστημίου Δυτικής Αττικής.
 

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.