Μετάβαση στο περιεχόμενο

Έλεγχος δόμησης για κατασκευή εξωτερικής σκάλας σε υφιστάμενη οικοδομή


Artemiscv

Recommended Posts

Καλησπέρα. Μια βοήθεια θα ήθελα. Σε περίπτωση κατασκευής εξωτερικής σκάλας από Ο/Σ η οποία θα καταλήγει σε πρόβολο του ορόφου υφιστάμενου κτιρίου απαιτούνται 2 έλεγχοι από τον ελεγκτή δόμησης (αρχικός και τελικός) ή μόνο τελικός; Γιατί δεν μπορώ να βρω σε ποια κατηγορία ανήκει η συγκεκριμένη εργασία. 

Ευχαριστώ!

(το ερώτημα μεταφέρθηκε σε νέο θέμα στην παρούσα ενότητα.  Pavlos 33)

 

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Εκτιμώ ότι η πιο παραπλήσια εργασία είναι η προσθήκη κατ επέκταση της κατηγορίας ελέγχου Β (αρχικός και τελικός έλεγχος).  Είναι λίγο "κωμικό" για μια απλή σκάλα να έρθουν δυο ελεγκτές, αλλά στην κατηγορία Α (ένας τελικός έλεγχος) αναφέρεται μόνο η περίπτωση "προσθήκης καθ ύψος".

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση και ζητώ συγνώμη που δεν άνοιξα εγώ νέο θέμα. Και μένα μου φαίνεται κάπως αστείο, απλά και στην ΥΔΟΜ που ρώτησα δεν μπόρεσαν να μου απαντήσουν και το άφησαν στην κρίση μου, οπότε μάλλον θα πρέπει να ακολουθήσω τη συμβουλή σου.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.