Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ΣΤΑΖΕΙ ΝΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΤΑΒΑΝΙ


 
Kourakos Thomas

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

Το καλοκαίρι έκανα μονωση στην ταράτσα του σπιτιού μου, η οποία μέχρι τοτέ δεν είχε πρόβλημμα υγρομόνωσης αλλα μόνο θερμομόνωσης, οπότε κ έγω δεν έβαλα ασφαλτόπανο αλλα dow, περλομπετό, τσιμεντοειδές στεγανωποιητικό και τέλος πλακακί. Δυστυχώς με την πρωτη μέγαλη βροχή εμφανιστηκαν και οι πρώτες σταγόνες μεσα στο σπίτι, ο μονώσας όπως καταλαβαίνεται δεν θεωρεί ότι φταιει καπου εκείνος και ας έχει δωσει χαρτι με 10 χρονια εγγυηση. Μέχρι στιγμης οι κινήσεις που έχω κάνει έγω είναι, έφερα άνθρωπο με θερμοκάμερα οπου οκ στο περιπου εδειξε που είναι η υγρασια, έφερα μηχανικο αλλα κ εκείνος δεν είναι σιγουρος και μου έιπε σε πρωτη φάση να ξυλώσω τα σοβατεπι μην τυχόν δεν έχουν κολήσει καλά, αλλα και παλι δεν είναι σιγουρος αλλα σίγουρα μου είπε οτι πρέπει να βρέθει αμεσα λυση γιατι καποια στιγμη θα μαυρίσουν ολα τα ταβανια και έκει όντως θα χρειαστει να ξυλωσω όλη την μονωση. Πραγαμτικά δεν ΄ξερω τι πρέπει να κάνω πια κ σε ποιον πρεπει να απευθυνθω..   

Παρακαλώ μην αναρτάτε θέματα σε πολλαπλές θέσεις. Το παρόν κλειδώνει. Παραμένει αυτό στα θέματα ιδιωτών

Ευχαριστώ, Γιάννης

Edited by Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.