Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αναζήτηση δήλωσης ν.4495


Recommended Posts

Σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες αλλά και την κατανόηση σας. Είναι η πρώτη φορά που το κάνω οπότε κάθε αρχή και δύσκολη. 

Καλό υπόλοιπο. 

 

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

27 λεπτά πριν, Παπαδεας Βασιλης said:

... Είναι η πρώτη φορά που το κάνω ...

 

καλό ξεκίνημα συνάδερφε....

Αν καταφέρεις και βρεις παρέα με πιο έμπειρο συνάδερφο θα σου φανεί χρήσιμο.... (διότι αυτό που ρώτησες ήταν μόνο η κορυφή και μάλιστα ο κορφιάς) του παγόβουνο 

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να σπάσει ο πάγος που λέμε.. Κάθε αρχή και δύσκολη. Φυσικά δεν υπάρχει διάθεση από συναδέλφους να δείξουν 2 πράγματα, έναν μπούσουλα πάνω κάτω δηλαδή να ξεκινήσεις. Ρωτώντας πας στην πόλη :) Ευχαριστώ πολύ για άλλη μια φορά για τον χρόνο και την κατανόηση σας συνάδελφε. 

Edited by Pavlos33
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλημέρα σας! Πως κάνουμε αίτηση στο ΤΕΕ για να πάρουμε την δήλωση και τα σχέδια της υπαγωγής στον 4495/2017; Είμαι νέος μηχανικός και ψάχνομαι.... 

Θέλω να τα χρησιμοποιήσω στην ηλεκτρονική ταυτότητα κτιρίου. 

 

Πρόσθεσε την ειδικότητά σου στο προφίλ σου σύμφωνα τους κανόνες συμμετοχής στο φόρουμ. 

Pavlos33

 

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

24 λεπτά πριν, Christos_poth said:

..Πως κάνουμε αίτηση στο ΤΕΕ για να πάρουμε την δήλωση και τα σχέδια της υπαγωγής ...

Στη σελίδα του ΤΕΕ για τα αυθαίρετα έχει σχετικό εμαίλ και τηλ της υπηρεσίας που κάνεις Αίτηση αν έχεις εξουσιοδότηση απο την ιδιοκτησια.

Ανάλογα θα χρειαστούν και κάποια γνήσια υπογραφής ή και λογαριασμό ΔΕΗ για πιστοποίηση ότι είναι από τον ιδιοκτήτη κλπ. Μπες εκεί και θα βρείς και PDF για την αίτηση που τα αναγράφει.

Όμως τα σχέδια που σου δίνουν έχει μαυρισμένα αρκετά στοιχεία διότι τα "θεωρεί" προσωπικά δεδομένα.... οπότε δεν ξέρω αν επαρκούν για αυτό που θες.

Ο σύνδεσμος που σου έδωσε ο συνάδερφος @OLINAPAL δίνει μόνο το έντυπο υπαγωγής και όχι το περιεχόμενο των αρχείων της υπαγωγής (αν και θα μπορούσε στην τελική)

Link to comment
Share on other sites

@Didonis Όπως τα λες είναι, απλά αν έχει τον ηλεκτρονικό κωδικό βλέπει νομίζω τουλάχιστον αρχικά τη δήλωση και τη φάση που βρίσκεται, εάν έχουν ανέβει σχέδια, γιατί ως τώρα δεν έχουν ανέβει και πολλά σχέδια, τουλάχιστον έτσι έχει τύχει σε εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι από προηγούμενο ιδιοκτήτη (έχει γίνει αγοραπωλησία) οπότε δύσκολο να τους βρω....

Σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!!! 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

καλημέρα και χρόνια σας πολλά

Γιατί δεν δουλεύει το σύστημα σήμερα?

y.g  τελικά μπήκα με firefox

Edited by ΚΑΝΑ
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

(Μεταφέρθηκε στο παρόν θέμα. Pavlos 33)

Συνάδελφοι καλησπέρα,

Υπάρχει τρόπος, ως εξουσιοδοτημένος μηχανικός, να αποκτήσω πρόσβαση σε αρχεία τακτοποίησης που ολοκλήρωσε άλλος μηχανικός στο παρελθόν;

Για παράδειγμα, παρέχει το ΤΕΕ πλήρη πρόσβαση στην δήλωση κι αν ναι ποια είναι η διαδικασία;

Το ακίνητο για το οποίο καλούμαι να συντάξω την ΗΤΚ έχει υπαχθεί στον 4178/2013 και η δήλωση είναι περαιωμένη.

Ευχαριστώ πολύ!

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.