Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Αγορά Βιβλιοθηκών για autocad 2018.


Recommended Posts

Καλησπέρα θα ηθέλα να αγοράσω κάποιες ετοιμές βιβλιοθήκες για  Autocad 2018 που πιθανών να κάνει και υπολογισμούς εμβαδών (Τύπος Ηρώνα)  .Γνωρίζεται κάποια εταιρεία λογιστμικού;Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Giorgos Chal said:

Καλησπέρα θα ηθέλα να αγοράσω κάποιες ετοιμές βιβλιοθήκες για  Autocad 2018 που πιθανών να κάνει και υπολογισμούς εμβαδών (Τύπος Ηρώνα)  .Γνωρίζεται κάποια εταιρεία λογιστμικού;Ευχαριστώ

οτι σχήμα κ να κάνεις στο autocad μπορείς να βρεις το εμβαδόν του.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ζητάω ειναι έτοιμες βιβλιοθήκες από κάποια εταιρία λογισμικού.Το πολύ μέχρι 2000 ευρώ

Edited by Giorgos Chal
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ενοείς ότι θες πρόσθετο λογισμικό που κάθεται πάνω στο Autocad;

Αν είναι έτσι κοίταξε την φοιτητική έκδοση του cadware, υπολογίζει εμβαδά με τύπο ήρωνα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Καλησπέρα επανέρχομαι στο θέμα. Είχα αγοράσει την "μελέτη" της cadvanced αλλά είναι δυστυχώς μέχρι το Autocad 2016.Ψάχνω κάποια plug in για 2D σχεδίαση αποκλειστικά σε autocad που να έχει έτοιμες βιβλιοθήκες για κατόψεις .Απλά επιθυμώ να μην είναι συνδρομητικό.   Αν γνωρίζεται κάτι σχετικό μου λέτε. Ευχαριστώ

Edited by Giorgos Chal
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αν ψάχνεις για κάτι που να δουλεύει σε νεότερο από το Autocad 2016 και σαν πρόσθετο τότε πολύ δύσκολα. Προσωπικά από όσο θυμάμαι της pi systems έχει σταματήσει στην έκδοση 2014 και της multisoft κάπου εκεί. Υπάρχει και το Cadware βέβαια το οποίο βγαίνει κάθε χρόνο για την τελευταία έκδοση του Autocad αλλά με το 2020 νομίζω το γυρίσανε σε συνδρομή, οπότε δεν θα σε ενδιαφέρει. Εκτός από αυτά, στην παρούσα φάση δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.

Αν ήμουν στην θέση σου θα συνέχιζα με τo "μελέτη" είχα ενδιαφερθεί και εγώ ένα διάστημα (δυστυχώς δεν δίνουν demo) γιατί είχα ακούσει καλά λόγια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 λεπτά πριν, Giorgos Chal said:

Ευχαριστώ για την απάντηση ! Σε αγγλική version;Δεν με απασχολεί η γλώσσα.

Autocad Architecture, Zwcad Architecture (ίσως να αποσύρθηκε), Bricscad BIM, GstarCad ΒΙΜ, Actcad ΒΙΜ. Επίσης ξέχασα από Ελληνικά να αναφέρω το 4m Ιdea.

Έχε υπόψη σου όμως ότι όλα τα παραπάνω δεν είναι βασισμένα στα Ελληνικά σχέδια οπότε θα έχεις διαφορές στα σχέδια, κυρίως στον τρόπο απεικόνισης. Υπάρχουν βέβαι και οι λύσεις εκτός Autocad, αλλά προφανώς δε σεν ενδιαφέρουν.

Το Meleti το οποίο έχεις σε τι ακριβώς δεν σε καλύπτει εκτός του ότι μετά το 2016 δεν υποστηρίζεται; Μόνο αυτό;

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Απλά επιθυμώ να ακολουθώ τις τελευταίες εκδόσείς Autocad.Η μελέτη ήταν εξαιρετική. Το autocad είναι αρκετά απλό στην λογική του κατα την γνώμη μου και δεν θέλω κάτι εκτός autocad. To Zwcad Architecture νομίζω είναι παρόμοιο.

Edited by Giorgos Chal
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.