Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πλατφόρμα Δήλωσης Διόρθωσης τ.μ. Ακινήτων προς τους ΟΤΑ


Engineer

Recommended Posts

1 ώρα πριν, Alsterwasser said:

 

Μου ζήτησαν την περαίωση της ρύθμισης για να υπολογίσουν τον κάθε αυθαίρετο χώρο χωριστά ανάλογα με τη χρήση που έχουν!?!?!

 

Γιατί πότε ξεκίνησαν και άρχισαν να ζητάνε? Ποιός δήμος είναι και πώς εφθασε σε σένα να σου ζητήσει? ή πήγες μόνος σου να ζητήσεις ταπ για κάποιο λόγο?

Link to comment
Share on other sites

32 λεπτά πριν, katrmp said:

Γιατί πότε ξεκίνησαν και άρχισαν να ζητάνε? Ποιός δήμος είναι και πώς εφθασε σε σένα να σου ζητήσει? ή πήγες μόνος σου να ζητήσεις ταπ για κάποιο λόγο?

Δήμος στη Β.Ελλάδα. Πήγε ο ιδιοκτήτης επειδή έκανα ηλεκτρονική δήλωση σήμερα η οποία όπως τον ενημέρωσα κανονικά είναι εκπρόθεσμη, αλλά θεωρητικά υπάρχει σιωπηρή παράταση από τη στιγμή που το σύστημα λειτουργεί. Τότε με πήρε τηλέφωνο η υπάλληλος του Δήμου και μου ζήτησε τα παραπάνω με παράλληλη ενημέρωση για αναδρομική χρέωση και όσα ανέφερα παραπάνω.

Δεν ξέρω τι να πω....ελπίζω η κυβέρνηση να καταθέσει τροπολογία, γιατί  ο κόσμος μετά τα αυθαίρετα θα τους πάρει με τις πέτρες οταν δει κάτι χιλιάρικα σε αναδρομικά για τους δήμους...

Link to comment
Share on other sites

20 λεπτά πριν, Alsterwasser said:

 

Δεν ξέρω τι να πω....ελπίζω η κυβέρνηση να καταθέσει τροπολογία, γιατί  ο κόσμος μετά τα αυθαίρετα θα τους πάρει με τις πέτρες οταν δει κάτι χιλιάρικα σε αναδρομικά για τους δήμους...

αυτο είναι σίγουρο. Πρεπει να δώσουν μια τελευταία παράταση ακόμα και κατόποιν εορτής ωστε να λυθούν όλα

Link to comment
Share on other sites

"παράταση" με πρόστιμα

https://ecopress.gr/adilota-tetragonika-diloseis-me-klimakota-prostima/

 

[το εβαλα  στις Ειδησεις, αλλα μαλλον εδω ειναι η σωστη θεση του]

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, katrmp said:

Εχει δοκιμάσει κανείς να διορθώσει τα τ.μ (να επεξεργασεί δήλωση που έχει κάνει προσθέτοντας και άλλα τ.μ πάνω σε αυτα που δήλωσε)? Το παίρνει ή θα το αποθηκεύσει ότι η δήλωση είναι καινούργια και όχι διορθωση της παλιάς? Επιτρεπεται διορθωση?

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω ρισκάρει, νομίζω πιο ασφαλές είναι να πάνε στο δήμο να κάνει αλλαγές ο υπάλληλος, από τον δικό του λογαριασμό.

Edited by zazeng
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.