Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

ΤΕΕ: Έκτακτα μέτρα προστασίας και αποφυγής μετάδοσης του κορωνοϊού COVID-19


Engineer

Recommended Posts

το Τεχνικό Επιμελητήριο Ελλάδας παραμένοντας δίπλα στους μηχανικούς μέλη του και στην κοινωνία, ανακοινώνει τα πρώτα βασικά και έκτακτα μέτρα για την προστασία και αποφυγή μετάδοσης του κορωνοϊού COVID-19.

Εγώ γιατί το νοιώθω πολύ μακριά μου?????

 

Την αποχή των δικηγόρων από τα καθήκοντά τους για τρεις ημέρες εάν δεν ανακοινωθούν άμεσα μέτρα για τα δικαστήρια λόγω της έξαρσης του κορονοϊού, εισηγείται ο αντιπρόεδρος του Δικηγορικού Συλλόγου Αθηνών Θέμης Σοφός στο Διοικητικό Συμβούλιο του ΔΣΑ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 35
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

"Οι ατσιδες με τις κάρτες"

εβγαλε ο ΑΤΣΙΔΑΣ  50 καρτες και τις μοιρασε στο λαό......

ο 51ος περιμενε να βγει ενας να αφησει την καρτα του να την παρει αυτος και να μπει μεσα

ΣΕ μια μερα αυτη η καρτα αλλαξε 40 χερια κι άλλα τοσα  αυριο....

Περαστικά στα μυαλά του καθε Υπευθυνου

φωναξε και τις καμερες να τους δειξει το ευφυες "μέτρο" [διασπορας του ιού]

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, HQ7 said:

το Τεχνικό Επιμελητήριο Ελλάδας παραμένοντας δίπλα στους μηχανικούς μέλη του και στην κοινωνία, ανακοινώνει τα πρώτα βασικά και έκτακτα μέτρα για την προστασία και αποφυγή μετάδοσης του κορωνοϊού COVID-19.

Εγώ γιατί το νοιώθω πολύ μακριά μου?????

Ναι οκ ωραία η αγανάκτηση και τα θαυμαστικά αλλά θα μας πεις τι εννοείς ? Τι θες να κάνει το ΤΕΕ ? Να κλείσει τα ηλεκτρονικά συστήματα π.χ. δεν έχει νόημα αφού δεν υπάρχει προσωπική επαφή. Να πει να κλείσουν οι πολεοδομίες ? Οκ...ίσως έχει νόημα. Τι άλλο να πει ? Να σταματήσουν τα έργα ?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έχεις βρεθεί σε μεγάλα εργοτάξια όπου το 90% είναι αλλοδαποί, με πολύ χαμηλό δείκτη προσωπικής υγιεινής.

Και ΝΑΙ να κλείσουν τα εργοτάξια (νοούμενα ως χώροι  επικίνδυνοι μετάδοσης του ιού)  ΟΠΩΣ  έχω σημειώσει ήδη από το πρώτο post. 

Edited by HQ7
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nik said:

Ναι οκ ωραία η αγανάκτηση και τα θαυμαστικά αλλά θα μας πεις τι εννοείς ? Τι θες να κάνει το ΤΕΕ ? Να κλείσει τα ηλεκτρονικά συστήματα π.χ. δεν έχει νόημα αφού δεν υπάρχει προσωπική επαφή. Να πει να κλείσουν οι πολεοδομίες ? Οκ...ίσως έχει νόημα. Τι άλλο να πει ? Να σταματήσουν τα έργα ?

πλάκα κάνεις ? το ΤΕΕ έχει μεγάλη δύναμη, ας πιέσει λοιπόν την κυβέρνηση στην κατεύθυνση της προστασίας των μελών του!, όπως κάθε φορά πιέζει για παρατάσεις προθεσμιών και για ότι άλλο το συμφέρει, ας πιέσει και τώρα που είναι πράγματι επιτακτική ανάγκη!

να εξυπηρετούν τα γραφεία μόνο οτιδήποτε γίνεται ηλεκτρονικά, να δοθούν παρατάσεις σε όλα, να σταματήσουν τα έργα, οι οικοδομές....., δεν γίνεται όλες οι υπηρεσίες να κλείνουν: εφορίες, δικαστήρια ακόμα και οι λογιστές, και οι μόνοι που πρέπει να γυρνάμε όλη μέρα στις πολεοδομίες, στα κτηματολογικά γραφεία, στα φωτοτυπάδικα, στους Δήμους, στις οικοδομές, να δεχόμαστε και πόσο κόσμο στα γραφεία γιατί λήγουν προθεσμίες, να είμαστε εμείς, και το ΤΕΕ να μην μιλάει καν γι'αυτό, έλεος δηλαδή

Link to comment
Share on other sites

Τα γραφεία, ειδικά των εταιρειών που εργάζονται πολλοί ομαδικά μπορούν να κλείσουν και να εφαρμοσθεί η τηλεεργασία.

Το κλείσιμο όμως των εργοταξίων εμπεριέχει το σοβαρό πρόβλημα των εργαζομένων που πληρώνονται με ημερομίσθιο ή με μπλοκάκι. Πώς θα αποζημιωθούν αυτοί;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, dimitris GM said:

"Οι ατσιδες με τις κάρτες"

εβγαλε ο ΑΤΣΙΔΑΣ  50 καρτες και τις μοιρασε στο λαό......

ο 51ος περιμενε να βγει ενας να αφησει την καρτα του να την παρει αυτος και να μπει μεσα

ΣΕ μια μερα αυτη η καρτα αλλαξε 40 χερια κι άλλα τοσα  αυριο....

Περαστικά στα μυαλά του καθε Υπευθυνου

φωναξε και τις καμερες να τους δειξει το ευφυες "μέτρο" [διασπορας του ιού]

μα καλά τόσος ντόρος έχει γίνει δεν το σκέφτηκαν αυτό?

Edited by zulumpo
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, georgios_m said:

εμένα πάντως η κάρτα που μου έδωσαν ήταν μιας χρήσεως. και δεν κατάλαβα κιόλας σε τι χρησίμευσε.

α οκ!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.