Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Παρέμβαση Στασινού προς την Πολιτεία για την αντιμετώπιση του κορωνοϊού και των επιπτώσεών του σε μηχανικούς, τεχνικές εταιρείες και τον τεχνικό κόσμο


AsiM

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 249
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1 λεπτό πριν, ikaros13 said:

Μάλλον έχεις θολώσει.. Δηλαδή ο κόσμος που πάει Α-Β που στέλνει προϊόντα με αποστολή θα τους πούνε γιατί ήρθατε.. Η αυτός που πάει στο ΑΝΟΙΚΤΟ συνεργείο θα του πούνε τι συμπλήρωσες.. 
Ελεγχος κυκλοφορίας είναι όχι βρείτε το σωστό κουτάκι 

Αν κάποιος γράψει σε χαρτί πάω στο μηχανικό για επαγγελματικό ραντεβού μια χαρά είναι 

 

Γράψε εσυ έτσι και θα σου το μεταφράσει ο αστυνομικός με τσεκ 150 ..... Που θα πεις τον πελάτη σου εσύ , έλα  και  αν σε σταματήσουν πες

παω σε επαγγελματικό ραντεβού με το μηχανικό μου ...... ότι νάναι , εκτός τόπου κ χρόνου ....

Link to comment
Share on other sites

6 λεπτά πριν, ikaros13 said:

Μάλλον έχεις θολώσει.. Δηλαδή ο κόσμος που πάει Α-Β που στέλνει προϊόντα με αποστολή θα τους πούνε γιατί ήρθατε.. Η αυτός που πάει στο ΑΝΟΙΚΤΟ συνεργείο θα του πούνε τι συμπλήρωσες..

Συνάδελφε, ρίξε μία ματιά στη σελίδα https://forma.gov.gr/ εκεί που λέει: 

Μετακινήσεις πολιτών για την εξυπηρέτηση αναγκών τους που δεν μπορούν να ικανοποιηθούν με άλλον τρόπο επιτρέπονται μόνο για τους ακόλουθους λόγους:

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ..αυτό ειναι δεδομένο ( πάλι καλά) ..

Σε συνάρτηση με την ανακοίνωση του Βούρτση τι νόημα βγαίνει όμως; ...

Αυτό που με ανησυχει ειναι, αν θα έπρεπε αυτό το νόημα να το εχουμε καταλάβει μόνοι μας, όντας επιστήμονες η πρέπει να βγει ο πρόεδρος να μας το εξηγήσει ; (και διόλου περίεργο να μας την πει κιόλας που δεν το εχουμε καταλάβει) 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Patrick said:

πρέπει να βγει ο πρόεδρος να μας το εξηγήσει ;

.. έχουν βγει και άλλα χιουμοριστικά στο διαδίκτυο ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Βλέπω σαν κύριο ΚΑΔ έχω τον 74203300 που είναι "υπηρεσίες εκπόνησης τεχνικών μελετών για μηχανολογικές και ηλεκτρολογικές εγκαταστάσεων κτιρίων".  Είναι κάποιος κοινός κωδικός γενικά η δεν τον έχουν πολλοί συνάδελφοι ως κύριο? Δευτερεύουσες ΚΑΔ έχω αρκετά υπομερους. Από τότε που ξεκίνησε το θέμα έχει παγώσει στο 100% η δουλειά μου και μηδενικά φυσικά έσοδα. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

8 λεπτά πριν, tzitzikas said:

Καλησπέρα. Βλέπω σαν κύριο ΚΑΔ έχω τον 74203300 που είναι "υπηρεσίες εκπόνησης τεχνικών μελετών για μηχανολογικές και ηλεκτρολογικές εγκαταστάσεων κτιρίων".  Είναι κάποιος κοινός κωδικός γενικά η δεν τον έχουν πολλοί συνάδελφοι ως κύριο? Δευτερεύουσες ΚΑΔ έχω αρκετά υπομερους. Από τότε που ξεκίνησε το θέμα έχει παγώσει στο 100% η δουλειά μου και μηδενικά φυσικά έσοδα. Ευχαριστώ

ΔΕΣ ΑΥΤΟ ΜΗΠΩΣ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ,,,,,,,,,

https://www.aade.gr/epiheiriseis/forologikes-ypiresies/mitroo/allagi-antistoihisi-kad

Link to comment
Share on other sites

11 λεπτά πριν, tzitzikas said:

Καλησπέρα. Βλέπω σαν κύριο ΚΑΔ έχω τον 74203300 που είναι "υπηρεσίες εκπόνησης τεχνικών μελετών για μηχανολογικές και ηλεκτρολογικές εγκαταστάσεων κτιρίων".  Είναι κάποιος κοινός κωδικός γενικά η δεν τον έχουν πολλοί συνάδελφοι ως κύριο? Δευτερεύουσες ΚΑΔ έχω αρκετά υπομερους. Από τότε που ξεκίνησε το θέμα έχει παγώσει στο 100% η δουλειά μου και μηδενικά φυσικά έσοδα. Ευχαριστώ

Το 2009 υπήρξε αλλαγή στους ΚΑΔ και έγινε αντιστοίχηση με νέους. Αν δεν κάνω λάθος ο παραπάνω ΚΑΔ αντιστοιχεί με τον 71121300 Υπηρεσιες μηχανικων για ενεργειακα εργα. Τουλάχιστον σε μένα έτσι έχει γίνει.

Edited by jobous
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.