Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

www.gov.gr είναι η νέα διαδικτυακή πύλη του ελληνικού κράτους


georgegaleos

Recommended Posts

Σβήνεις τα bullets και βάζεις - ή αρίθμηση.

Χρειάζεται μορφοποίηση γενικά η φόρμα που θα κάνεις copy paste αλλά γενικά είναι ένα εξαιρετικά χρήσιμο εργαλείο δουλειάς.

Θα πρέπει, βέβαια, σε πολλές περιπτώσεις να σου εμπιστευτεί ο πελάτης τους κωδικούς του αλλά νομίζω, από το να του στείλεις με mail (αν έχει...) τις προσυμπληρωμένες ΥΔ, να τις εκτυπώσει (αν έχει εκτυπωτή), να μεταβεί σε ΚΕΠ ή Α.Τ. για επικύρωση και να έρθει να στις φέρει πάλι, είναι εξαιρετικά πιο εύκολο να σου δώσει username & password και σε 5 λεπτά να έχεις έτοιμη όποια ΥΔ επικυρωμένη θέλεις. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 79
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Προφανώς και θα φανεί χρήσιμο.

Αλλά θα μπορούσε να είναι πιο εύχρηστο.

Arche δεν έκανα άλλη δοκιμή, γιατί έβγαλε σφάλμα και έπρεπε να πληκτρολογήσω ξανά όλα τα στοιχεία.

Ασφαλώς και αυτό πρέπει να λυθεί, δηλαδή να είναι προσυμπληρωμένα όλα τα στοιχεία.

 

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Είναι μία καλή αρχή και μπράβο τους.

Ας ελπίσουμε ότι θα βελτιώσουν τόσο την ασφάλεια, όσο και τις εφαρμογές του gov.gr. 

Edited by atsalovergas
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει και ως ελεύθεροι επαγγελματίες μηχανικοί (έντονα ταλαιπωρημένοι από δημόσιες υπηρεσίες στον εργασιακό μας βίο) χαιρετίζουμε κάθε τέτοια  ευκολία που δημιουργεί λιγότερες χαμένες εργατοώρες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

προσπαθώ από χθες να δω αν υπάρχει τίποτα στην θυρίδα (κανα έγγραφο από κανέναν εν αγνοία μου ) και βγάζει αυτό και στο chrome και στο mozilla. Έχει πέσει ?

image.png.81b6551606fa00870c33e5e224e587ab.png

διορθώθηκε. Όλο το βράδυ και σήμερα το πρωί δεν έμπαινε.

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΆΛΛΑΞΑΝ? Δεν μπαίνει αν δεν έχεις κάνει ταυτοποιηση κινητού μέσω e- banking. 

1. και αν δεν έχω e-banking πως στο καλό θα μπώ?

2. υπάρχει άλλος τροπος ταυτοποίησης? Γιατι βγαζει και την ΓΓΔΕ πέρα από τις τράπεζες? μήπως γίνεται εκεί?

3. attica δεν κάνει???

 

 

image.png.ca03036fc48b8cb824bb6650e812104d.png

 

image.png.46c6945802e141719de2af7e396c50c1.png

 

image.thumb.png.5edf02a588b57b6f9928b1bc09a8e25a.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι το άλλαξαν πριν λίγες μέρες, διάβασα κι ένα δημοσίευμα. Δηλώνεις κωδικούς e-banking για να γίνει η ταυτοποίηση.Στο δημοσίευμα ανέφερε, ότι απευθύνθηκαν στις τράπεζες γιατί θεωρητικά ο αλγόριθμος προστασίας των κωδικών μας των ηλεκτρονικών συναλλαγών (internet banking) είναι ο ασφαλέστερος και καταλληλότερος για να γίνεται η ταυτοπροσωπία.. Προσωπικά θα ήμουν λίγο φειδωλός στο να δώσω κωδικούς e-banking..Θα επικοινωνούσα με την τράπεζα μου πρώτα γραπτώς.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.