Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Επικαιροποιημένη λίστα με (ΚΑΔ) των κλάδων που πλήττονται από την εξάπλωση του κορονοϊού - Μέσα και μηχανικοί


Engineer

Recommended Posts

τα 600 ευρω αυτα θα δοθουν μετα τις 20 απριλιου σε 2 δοσεις ! παντως και εγω θεωρω οτι θα ειναι στη τσεπη αι θα βρουν αλλον τροπο να πληρωσουν τα σεμιναρια διαφορετικα ειναι τρελη κοροιδια

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, mixanikos21 said:

τα 600 ευρω αυτα θα δοθουν μετα τις 20 απριλιου σε 2 δοσεις ! παντως και εγω θεωρω οτι θα ειναι στη τσεπη αι θα βρουν αλλον τροπο να πληρωσουν τα σεμιναρια διαφορετικα ειναι τρελη κοροιδια

Η πρώτη δόση θα δοθεί 15/4 και θα είναι 400€

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς mixanikos21 αντίθετα δεν θα υπάρχει κανένας μας που να πει ότι έκανε σεμινάρια πλήρωσε και το ΚΕΚ και όλα καλα

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, Paul_Mix said:

15/4 ? και τα σεμινάρια πότε θα ξεκινήσουν?

Ποιά σεμινάρια? 😀

Πιστεύεις θα γίνουν σεμινάρια?

Περίμενε την ΚΥΑ στις 6/4 και θα τα μάθουμε όλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει σχέση με το αν είμαι ευχαριστημένος ή όχι; Από τη στιγμή που ως κράτος δεν κόβουμε λεφτά, 600€ βρήκανε 600€ δώσανε.

Να θυμηθούμε ότι πριν 1.5 χρόνο είπε ο πρωθυπουργός σε πυρόπληκτο στο Μάτι ότι δε του δίνουν επίδομα γιατί θα το φάει;

  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

όπως ανφέρεται σε ένα site 

"Όσον αφορά το πρόγραμμα που συμπληρωματικά θα ενισχύσει το επιστημονικό δυναμικό της χώρας με ποσό 600 ευρώ καθαρά ανά δικαιούχο, ο υπουργός Εργασίας διευκρινίζει ότι θα υλοποιηθεί μέσα από μία προαιρετική διαδικασία συμμετοχής σε ένα καινοτόμο πρόγραμμα τηλεκατάρτισης στις νέες ψηφιακές τεχνολογίες, την ανάπτυξη των ψηφιακών δεξιοτήτων τους και τον ψηφιακό μετασχηματισμό του κλάδου τους. Σύμφωνα με τον κ. Βρούτση, η λήψη του ποσού των 600 ευρώ θα καθίσταται δυνατή με την ολοκλήρωση του προγράμματος τηλεκατάρτισης, ενώ οι δικαιούχοι θα λάβουν και πιστοποίηση, μετά την ολοκλήρωση του προγράμματος, προς επιβεβαίωση της αναβάθμισης των δεξιοτήτων τους.

Από αυτά τα χρήματα δεν χρειάζεται να πληρώσουν κάποιο ποσό για την κατάρτιση την οποία όπως διαφαίνεται θα χρηματοδοτήσει με το ίδιο ευρωπαϊκό κονδύλι η κυβέρνηση."

Η διαδικασία φαίνεται προβληματική, αλλά σε 15-20 μέρες θα γνωρίζουμε...

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, Paul_Mix said:

15/4 ? και τα σεμινάρια πότε θα ξεκινήσουν?

Θεωρώ ότι θα κάνουμε αποδοχή υπεύθυνη δήλωση ότι θα τα κάνουμε

Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν, katrmp said:

Έτσι ακριβώς mixanikos21 αντίθετα δεν θα υπάρχει κανένας μας που να πει ότι έκανε σεμινάρια πλήρωσε και το ΚΕΚ και όλα καλα

Τα ΚΕΚ για αυτά τα σεμινάρια δεν θα πληρωθούν ? Όχι από εμάς.Γενικα λέω αυτοί που θα κάνουν τα σεμινάρια δεν θα πάρουν χρήματα ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι το thread έχει πλέον λόγο ύπαρξης, εκτός κι αν πρέπει να υπάρχει για να ποστάρουν τις απεγνωσμένες προσπάθειες παρουσίασης του άσπρου ως μαύρου οι πικραμένοι/ες οπαδοψηφοφοροβολεμενομηχανικάρες με εξειδίκευση στα social media.

Υ.Γ. αλήθεια, μήπως θα έπρεπε στο προφίλ μας να βάζουμε κι ένα ονοματεπώνυμο/ΑΜ (προς τους διαχειριστές) μπας και πιάναμε κανά λαβράκι?  Εγώ πρώτος... 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.