Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Επικαιροποιημένη λίστα με (ΚΑΔ) των κλάδων που πλήττονται από την εξάπλωση του κορονοϊού - Μέσα και μηχανικοί


Engineer

Recommended Posts

Η μεσοβέζικη "λύση" του Μαξίμου είναι απογοητευτική.

Ας μην αναλωνόμαστε σε σενάρια για τα 600, 800 κτλ......

Το μαγειρείο συνεχίζεται και η πραγματικότητα θα εμφανιστεί με την Κ.Υ.Α. που θα εκδοθεί (σήμερα-αύριο). Εκεί θα είναι το ζουμί...............

Οι ελπίδες μας και πάλι σε νέα αντίδραση των νομικών...........

Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν, ikaros13 said:

Εγώ ξέρω ότι τα λεφτά δεν είναι στην τσέπη. Στο παρελθόν που είχα κάνει voucher τα λεφτά δεν ήταν στην τσέπη.. 

Τα 800€ του Μαΐου είναι στην τσέπη, αν δεν βγάλουν στη συνέχεια τους ΚΑΔ γιατί υπάρχει και αυτή η περίπτωση 
Περιμενω από τον Στασινο να μας τα κάνει δεκάρικα να καταλάβουμε. 

το Μάιο θα σου πετάξουν οτι άρχισε λίγο να κινείται η αγορά και καλά, και σιγά μην δώσουν 800αρι σε μας. Για να σταματήσουμε κάπως να γκρινιάζουμε τοι είπαν. Μέχρι το Μάιο το θα φάμε σ@#$τά με φράουλες????

Ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι....

Edited by tzitzikas
Link to comment
Share on other sites

Είμαστε στην 2η περίπτωση. Εμείς θα πάρουμε μετρητά με προϋπόθεση να αφιερώσουμε χρόνο σε δωρεάν (προς εμάς τουλάχιστον) τηλεκαταρτιση

Link to comment
Share on other sites

Στην Αμερική, την μεγαλύτερη οικονομία του κόσμου, που κόβει όσο χρήμα θέλει, δίνουν 1200$. Εδώ θέλουμε μάλλον 3000 την εβδομάδα για να είμαστε ευχαριστημένοι...

  • Upvote 2
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Τα σεμινάρια είναι για όλους τους αυτοαπασχολούμενους; Θα παίξουν εισοδηματικά κριτήρια, σύγκριση εισοδημάτων περσινών με φετινών κ.λπ.;

Edited by akikos39
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, ikaros13 said:

Εγώ ξέρω ότι τα λεφτά δεν είναι στην τσέπη. Στο παρελθόν που είχα κάνει voucher τα λεφτά δεν ήταν στην τσέπη.. 

Τα 800€ του Μαΐου είναι στην τσέπη, αν δεν βγάλουν στη συνέχεια τους ΚΑΔ γιατί υπάρχει και αυτή η περίπτωση 
Περιμενω από τον Στασινο να μας τα κάνει δεκάρικα να καταλάβουμε. 

το Μάιο θα σου πετάξουν οτι άρχισε λίγο να κινείται η αγορά και καλά και σιγά μην δώσουν 800αρι σε μας. Για να σταματήσουμε κάπως να γκρινιάζουμε τοι είπαν. Μέχρι το Μάιο το θα φάμε σ@#$τά με φράουλες????

Ζήσε Μάη μου να φας τριφύλι....

 

4 ώρες πριν, stayros said:

Στην Αμερική, την μεγαλύτερη οικονομία του κόσμου, που κόβει όσο χρήμα θέλει, δίνουν 1200$. Εδώ θέλουμε μάλλον 3000 την εβδομάδα για να είμαστε ευχαριστημένοι...

Σταύρος με το συμπάθιο....κυβερνητικός εκπρόσωπος είσαι?? 15 ημέρες έχω 0 Ε έσοδα, πλάκα μας κάνεις?????????? εεε????

Τι θα φάει το παιδί μου, με δουλεύεις?????????????? Ασε μας πια με τις εξυπνάδες!!!!

Edited by tzitzikas
Link to comment
Share on other sites

10 λεπτά πριν, dimitris11140 said:

Για το ερωτημα του φίλου υπάρχει άποψη ?

Δεν νομίζω ότι αυτό για την περιοδική φπα ειπώθηκε για τα χ600€

Link to comment
Share on other sites

4 λεπτά πριν, katrmp said:

θα πάρουμε μετρητά με προϋπόθεση να αφιερώσουμε χρόνο σε δωρεάν (προς εμάς τουλάχιστον) τηλεκαταρτιση

Αυτό ακούγεται καλύτερο αλλά πως ξεκαθαρίζεται ότι λειτουργεί έτσι; Δεν νομίζω να το ξεκαθάρισαν σήμερα. Γνωρίζεις ότι έτσι λειτουργούν τα voucher γενικά σε ανάλογες περιπτώσεις;

Link to comment
Share on other sites

Η αγορά θα κάνει κάμποσο να ξαναξεκινήσει. Δεν είναι μόνο οι 15 ημέρεςπου πέρασαν.

 

Απλά εμείς είμαστε σε μία κατηγορία, όπου όλοι μας σύμφωνα με πολλούς "εχουμε μαύρα"..!!!!

 

Και ξαναλέω, αυτοί που κάνουν ΠΕΑ ή ΥΔΕ με 40 θα ξανακάνουν? (Αν και ξέρω την απάντηση!)

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, tzitzikas said:

Σταύρος με το συμπάθιο....κυβερνητικός εκπρόσωπος είσαι?? 15 ημέρες έχω 0 Ε έσοδα, πλάκα μας κάνεις?????????? εεε????

Τι θα φάει το παιδί μου, με δουλεύεις?????????????? Ασε μας πια με τις εξυπνάδες!!!!

Helloooo, μόνος σου νομίζεις ότι είσαι σε αυτή τη βάρκα; Μη λέμε και βλακείες όμως. Επίδομα βοήθειας είναι όχι μισθοδοσία από το Δημόσιο.

Όποιος περιμένει ότι θα ζήσει χωρίς πρόβλημα στη πλάτη του κράτους, μάλλον κοιμήθηκε Ελλάδα και ξύπνησε Δανία...

  • Upvote 2
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.