Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Επικαιροποιημένη λίστα με (ΚΑΔ) των κλάδων που πλήττονται από την εξάπλωση του κορονοϊού - Μέσα και μηχανικοί


Engineer

Recommended Posts

Ααααα πάσο τότε.

Οπότε υπάρχει το αρχικό μου ερώτημα παραπάνω και να προσθέσω και άλλο ένα

Υποβάλλουμε μέχρι και αύριο 31/3/2020 ή μέχρι και 6/4/2020 που ειπώθηκε από τον Σταϊκούρα ?

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταλάβει κανείς αν το ΕΤΕΑΕΠ έχει πάρει αναστολή???

Και αν ναι η αναστολή ισχύει και για τις δόσεις που δίνουμε αναδρομικά για το 17 και 18?

Link to comment
Share on other sites

26 λεπτά πριν, laxanos said:

Προσωπικα και τουλαχιστόν με τα έως τώρα δεδομένα συμφωνώ με @georgegaleos και @katrmp. 5:30 συνεδριάζει η ΔΕ του ΤΕΕ. Ελπίζω να τεθεί 
κι αυτό ώστε να δοθεί καποια ξεκάθαρη οδηγία! 

Αν πάει κάποιος στην Δ.Ε. του ΤΕΕ είναι ΕΠΙΒΕΒΛΗΜΕΝΟ να αποσαφηνιστεί το αν οι ελ.επ. αυτοαπασχολούμενοι μηχανικοί, πρέπει να κάνουν δήλωση στην ΕΡΓΑΝΗ!!!! Ας τους δείξει κάποιος την υπ.δήλωση που προκύπτει από το σύστημα και ανέβηκε και εδώ στο φόρουμ,  το λεκτικό που είναι πρόχειρο και κακογραμμένο (είναι σαν να δηλώνεις και ότι αναστέλλεις  δραστηριότητα και ότι πλήττεσαι σημαντικά) και να μας πουν ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ!!!!!!!

εργανη.png

Edited by pirsogiannis
Link to comment
Share on other sites

@d.styl,  Υπάρχει ήδη νήμα ανοικτό εδώ για το ΕΤΕΑΠ. Μην μπλέξουμε περισσότερο τα ... νήματα ... όπως κάνουν αυτοί.

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν, d.styl said:

Έχει καταλάβει κανείς αν το ΕΤΕΑΕΠ έχει πάρει αναστολή???

Και αν ναι η αναστολή ισχύει και για τις δόσεις που δίνουμε αναδρομικά για το 17 και 18?

 

Φ.Ε.Κ. 1077_Β_2020.pdf

Link to comment
Share on other sites

26 λεπτά πριν, laxanos said:

Προσωπικα και τουλαχιστόν με τα έως τώρα δεδομένα συμφωνώ με @georgegaleos και @katrmp. 5:30 συνεδριάζει η ΔΕ του ΤΕΕ. Ελπίζω να τεθεί 
κι αυτό ώστε να δοθεί καποια ξεκάθαρη οδηγία! 

Βρείτε όποιον γνωρίζετε από τη Διοικούσα Επιτροπή του ΤΕΕ να πιέσει στη συνεδρίαση το Στασινό να αλλάξει στάση. Θα πρέπει πλέον να ζητηθεί παρέμβαση από τον ίδιο το Μητσοτάκη ώστε να πάρουμε όλοι τα 800€, γιατί για πολλούς πλέον αυτά τα χρήματα αφορούν την επιβίωσή τους.

Την παράταξη στην οποία ανήκω έχω ήδη επικοινωνήσει να πιέσει όσο γίνεται ο εκπρόσωπός μας στη διοικούσα.

Edited by ΒΑΣΙΛΗΣ Κ.
Link to comment
Share on other sites

Ο λογιστής μου επιμένει ότι αυτή η δήλωση αφορά και τους αυτοαπασχολούμενους και ότι αν δεν την κάνουμε τώρα, θα πρέπει να πληρώσουμε κανονικά τις οφειλές που λήγουν αύριο. Μιλήστε με τους λογιστές σας.

Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν, pirsogiannis said:

Αν πάει κάποιος στην Δ.Ε. του ΤΕΕ είναι ΕΠΙΒΕΒΛΗΜΕΝΟ να αποσαφηνιστεί το αν οι ελ.επ. αυτοαπασχολούμενοι μηχανικοί, πρέπει να κάνουν δήλωση στην ΕΡΓΑΝΗ!!!! Ας τους δείξει κάποιος την υπ.δήλωση που προκύπτει από το σύστημα, το λεκτικό που είναι πρόχειρο και κακογραμμένο (είναι σαν να δηλώνεις και ότι αναστέλλεις  δραστηριότητα και ότι πλήττεσαι σημαντικά) και να μας πουν ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ!!!!!!!

Εγώ θα πήγαινα (όπως έχω ξανακάνει στο παρελθόν), αλλά αυτή τη φορά είναι τηλεδιάσκεψη.

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, psarrism said:

Ο λογιστής μου επιμένει ότι αυτή η δήλωση αφορά και τους αυτοαπασχολούμενους και ότι αν δεν την κάνουμε τώρα, θα πρέπει να πληρώσουμε κανονικά τις οφειλές που λήγουν αύριο. Μιλήστε με τους λογιστές σας.

To ίδιο και εδώ. Αν και έχω τρεις διαφορετικές απόψεις από τρεις λογιστές. Πραγματικά είναι μπάχαλο η όλη κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, psarrism said:

Ο λογιστής μου επιμένει ότι αυτή η δήλωση αφορά και τους αυτοαπασχολούμενους και ότι αν δεν την κάνουμε τώρα, θα πρέπει να πληρώσουμε κανονικά τις οφειλές που λήγουν αύριο. Μιλήστε με τους λογιστές σας.

ανέβασα ένα ΦΕΚ πριν. το 1077Β/ 27-3-2020. Είναι ξεκάθαρο αυτό που γράφει για τις ασφαλιστικές εισφορές. επίσης ο γιώργος παρέπεμψε σε ενεργά νήματα για ΕΤΑΕΠ και ΕΦΚΑ. Από πού προκύπτει αυτό που λέει ο λογιστής σου?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.