Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επικαιροποιημένη λίστα με (ΚΑΔ) των κλάδων που πλήττονται από την εξάπλωση του κορονοϊού - Μέσα και μηχανικοί


Engineer

Recommended Posts

10 λεπτά πριν, Inzaghi said:

Μου θυμίζουν κάτι κοράκια που, πριν ακόμα έρθει το ασθενοφόρο, έχει φτάσει το γραφείο τελετών στον "τόπο του ατυχήματος" για παραλαβή του νεκρού...

Ήμαρτον δηλαδή...

Καλά αυτό ειναι το μόνο σιγουρο....Μιλάμε για μεγάλη κονόμα! 

Ερώτηση προς τους γνωρίζοντες: Εχω την εντύπωση ότι υπάρχουν και καποια δημόσια ΙΕΚ, ΚΕΚ. Εχει κάποιος άποψη?
Επειδή το να πουμε περι αποχής δεν θα έχει απήχηση για πολλούς λόγους, ίσως πρέπει να σκεφτούμε τις επιλογές μας....

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν πρόκειται να μπω σε διαδικασία που να αφορά αναζήτηση .... των συγκεκριμένων σκουρόχρωμων πτηνών ... να δώσω φαΐ σε τρίτους ενώ θα έχει πέσει πείνα σε εμάς ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν, skatop said:

Πάντως από σήμερα το πρωί, το link του ΕΤΕΑΕΠ, για τα ειδοποιητήρια των μη μισθωτών, δεν λειτουργεί.

Μπορεί να υποθέσει κάποιος, ότι το "διορθώνουν" ... ως προς την ημερομηνία εμπρόθεσμης εξόφλησης και έκπτωσης 25% ...

Δοκίμασε με άλλο explorer, και γώ δεν μπόρεσα να μπω με firefox αλλα μπήκα κανονικά με chrome

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται τα 600€ θα είναι εκπαιδευτική αποζημίωση για συμμετοχή σε εκπαιδευτικά προγράμματα και όχι για να πληρώσουμε αυτά.

Δεν καταλαβαίνω...

Ποιό το νόημα να συμμετάσχει κάποιος επαγγελματίας σε επιδοτούμενο πρόγραμμα, σπαταλώντας 100 εργατώρες για να πάρει στο τέλος αυτών μια άχρηστη βεβαίωση?

Πλάκα έχουν...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, skatop said:

Πάντως από σήμερα το πρωί, το link του ΕΤΕΑΕΠ, για τα ειδοποιητήρια των μη μισθωτών, δεν λειτουργεί.

Μπορεί να υποθέσει κάποιος, ότι το "διορθώνουν" ... ως προς την ημερομηνία εμπρόθεσμης εξόφλησης και έκπτωσης 25% ...

Υπάρχει σχετική συζήτηση στο ανάλογο νήμα. Μην μπερδεύουμε τα νήματα.

Θα πω την άποψη μου εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Μου άνοιξε με Firefox το site του ΕΤΕΑΕΠ αλλά τα χρωστούμενά μου για το μήνα Φεβρουάριο δεν είναι απομειωμένα κατά 25%.

Ίσως να περιμένουν να δουν πόσοι είναι εμπρόθεσμοι και τους πιστώσουν στους λογαριασμούς τους το 25% των καταβληθέντων για συμψηφισμό με τις επόμενες δόσεις.

Έτσι κι αλλιώς, πηγάδι δίχως πάτο είναι...

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, dim10 said:

Η μείωση 25%  δεν είναι χάρισμα, αλλά σημαίνει και ανάλογη μείωση στις συντάξιμες αποδοχές...

Μιλάμε για 2 μήνες βρε άνθρωπε...

Τι αντίκτυπο να έχει αυτή η μείωση στις συντάξιμες αποδοχές μετά από 30 χρόνια?

0,20€?

0,30€?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.