Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Επικαιροποιημένη λίστα με (ΚΑΔ) των κλάδων που πλήττονται από την εξάπλωση του κορονοϊού - Μέσα και μηχανικοί


Engineer

Recommended Posts

Μην αρχίζουμε στο νήμα τις αναρτήσεις από mail που μας στέλνουν τα ΚΕΚ.  Θα μπουκώσει. Στο mailbox του καθενός παίζει μέχρι τώρα να έχει δεχτεί καμιά δεκαριά τέτοια μηνύματα. Μύρισαν ψαχνό και λογικό είναι να πέσουν με τα μούτρα. Δεν τους κατηγορεί κανείς γι αυτό. Επαγγελματίες είναι. Εμείς να δούμε τι χρήματα θα πάρουμε.

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

@ikaros13

Υπάρχει περίπτωση να έκανε κανείς; Απλά σου λέει το κάθε ΚΕΚ και ένα κορόιδο να πιάσω να μου δώσει τα 600€, κέρδος είναι. Άσε που ακόμα και το email σου μόνο να τους δώσεις, κάπου θα βρουν να το πουλήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλε ανακοίνωση το ΤΕΕ... τελευταίο και καταϊδρωμένο....

https://web.tee.gr/eidisis/anakoinosi-de-tee-gia-tin-antimetopisi-ton-epiptoseon-toy-neoy-koronoioy/?fbclid=IwAR1c6gysXsBTG1FWQa2QbX2O0khVJF7TuDRmOvEUOps3wAZ-dr-SC1HAR6M

 

Edited by laxanos
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

31 λεπτά πριν, ikaros13 said:

&katrmp
For your eyes only μου έστειλαν αυτό το email 

600 θα πάρουν τα ΚΕΚ εμείς τίποτα...

https://www.masterkek.gr/voucher-2020/voucher-600-euro-voucher-episthmones.html?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=Στήριξη+επιστημόνων+με+600+ευρώ

δεν λέει κάτι τέτοιο.

 Αλλο ΚΕΚ. Δεμ προκύπτει ότι τα 600Ε θα τα πάρουν αυτοί.

image.png.6771a15bf0759e842f9a34a380758e21.png

Link to comment
Share on other sites

Τα 600 είναι τσέπη και κερασμενο το σεμινάριο. Και καταβολή εντός Απριλίου σε 2 δοσεις. Αυτό είπαν. Δεν είναι πρωτότυπο αυτο. Και ανέργων υπήρχαν τέτοια που περνάνε λεφτά στο χερι. Παρακολούθηση από το σπίτι με βιντεάκια με χρόνο καταμέτρησης παρακολούθησης βάσει του login (όσο χρόνο είσαι συνδεδεμένος μετριέται) η κατέβασμα pdf και κομπλέ. Και στο τέλος τυπικές εξετάσεις μουλτιπαλ τσοις. Πρακτικά τίποτα δεν θα κάνουμε. Απλά θέλανε να αντλήσουν και έναν επιπλέον οικονομικό πόρο. Ούτε εγώ την βρίσκω ιδιαίτερα με αυτό το πράγμα αλλά ένεκα η ανάγκη που νομίζω πως γι'αυτό υπάρχει και τόσο μεγάλη συζήτηση. Το να κάνουνε κωλοτουμπα το βρισκω ανόητο. Σα να πυροβολανε τα πόδια τους μετά το σάλο.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ikaros13 said:

&katrmp
For your eyes only μου έστειλαν αυτό το email 

600 θα πάρουν τα ΚΕΚ εμείς τίποτα...

https://www.masterkek.gr/voucher-2020/voucher-600-euro-voucher-episthmones.html?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=Στήριξη+επιστημόνων+με+600+ευρώ

Από που προκύπτει ότι το επίδομα θα το καρπωθούν αυτοί και όχι εμείς?

Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν, ted78 said:

Φαντάζομαι αυτό περί εξετάσεων, είναι καλαμπούρι, για να γελάσουμε και λίγο.

Επειδή μίλησα με ΚΕΚατζη έτσι μου είπε. Τουλάχιστον έτσι προβλέπεται. Μέχρι να βγει ο νόμος δεν είναι κάτι σίγουρο για το πώς θα γινει. Πρακτικά δεν θα παίξει τίποτα ρόλο. Απλά να φανεί πως ολοκληρώθηκε θέλουν για να τραβήξουν τα λεφτα από το ΕΣΠΑ. Φαντάσου να μην πάρει κάποιος τα 600 επειδή κόπηκε τι έχει να γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.