Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Επικαιροποιημένη λίστα με (ΚΑΔ) των κλάδων που πλήττονται από την εξάπλωση του κορονοϊού - Μέσα και μηχανικοί


Engineer

Recommended Posts

1 λεπτό πριν, smartos11 said:

Επειδή μίλησα με ΚΕΚατζη έτσι μου είπε. Τουλάχιστον έτσι προβλέπεται. Μέχρι να βγει ο νόμος δεν είναι κάτι σίγουρο για το πώς θα γινει. Πρακτικά δεν θα παίξει τίποτα ρόλο. Απλά να φανεί πως ολοκληρώθηκε θέλουν για να τραβήξουν τα λεφτα από το ΕΣΠΑ. Φαντάσου να μην πάρει κάποιος τα 600 επειδή κόπηκε τι έχει να γίνει.

Σύμφωνα με τις εξαγγελίες, τα χρήματα θα δοθούν πριν την ολοκλήρωση του προγράμματος. Εκτός κι αν τα προγράμματα τελειώνουν στις 15/4 και περιλαμβάνουν 10ωρα κάθε μέρα...

Link to comment
Share on other sites

9 λεπτά πριν, smartos11 said:

Επειδή μίλησα με ΚΕΚατζη έτσι μου είπε. Τουλάχιστον έτσι προβλέπεται. Μέχρι να βγει ο νόμος δεν είναι κάτι σίγουρο για το πώς θα γινει. Πρακτικά δεν θα παίξει τίποτα ρόλο. Απλά να φανεί πως ολοκληρώθηκε θέλουν για να τραβήξουν τα λεφτα από το ΕΣΠΑ. Φαντάσου να μην πάρει κάποιος τα 600 επειδή κόπηκε τι έχει να γίνει.

Μήπως σε ενημέρωσε και για τη θεματολογία των προγραμμάτων, που ετοιμάζει;

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζεσαι να κοπεις στις εξετάσεις και να χάσεις το 600ρι; Τι είναι αυτά.. 

Λοιπον επειδή μίλησα και με διάφορους άλλους συναδέλφους έχω την εντύπωση ότι τελικά όλο αυτό έγινε για να δοθούν κάποια κονδύλια ΕΣΠΑ και μετά να καρπωθούν οι μηχανικοί και τα ΚΕΚ τα οποία οφέλη 

Το σύστημα θα είναι της πλάκας. Θα το αφήνεις ανοικτό τη νύχτα να παίζει, να γράφει ενότητες η με οποίο περιορισμό έχει ανα ημέρα και τέλος.. Στο τέλος θα σου λέει congratulations θα εκτυπώνεις μια βεβαίωση και θα σου δίνει κανα αριθμό πρωτοκόλλου για πληρωμή 

Link to comment
Share on other sites

26 λεπτά πριν, Inzaghi said:

Σύμφωνα με τις εξαγγελίες, τα χρήματα θα δοθούν πριν την ολοκλήρωση του προγράμματος. Εκτός κι αν τα προγράμματα τελειώνουν στις 15/4 και περιλαμβάνουν 10ωρα κάθε μέρα...

Δίκιο έχεις εδώ. Τώρα πως ακριβώς θα δείξει.

 

17 λεπτά πριν, ted78 said:

Μήπως σε ενημέρωσε και για τη θεματολογία των προγραμμάτων, που ετοιμάζει;

Δεν ξέρει ακομα. Περιμένει το επίσημο. Πάντως σε μέιλ που μου ήρθε από άλλο ΚΕΚ λέει πως ξεκινάει 6/4 με διάρκεια 7 μέρες και 100 ώρες!!! Θεματολογία cloud, office 365 και κάτι τέτοια..Μέχρι το επίσημο οι λεπτομέρειες παιζονται νομίζω.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει ο άνθρωπος ότι θα το αφήνουμε όλη μέρα να παίζει και σου λεει, βγάλε εβδομαδιαίο πρόγραμμα να τελειώνουμε...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Μη προτρέχουμε! Ας βγεί πρώτα το επίσημο φεκ για τους επιστήμονες και βλέπουμε....Είδατε πως πήγε η ιστορία με ΕΡΓΑΝΗ.

Και προς Θεού, μην τρώτε παπά απ τον καθε ΚΕΚατζη....
 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ted78 said:

Φαντάζομαι αυτό περί εξετάσεων, είναι καλαμπούρι, για να γελάσουμε και λίγο.

Μου το είπαν και μένα που επικοινώνησα με ένα ΚΕΚ. Θα υπάρχει κάποια μορφή εξετάσης στο τέλος, η επιτυχία ή όχι  δεν σχετίζεται με τα χρήματα που θα λάβουμε εμείς (600€). Το μόνο που θα επηρεαστεί είναι η πιστοποίηση, δηλαδή δεν θα την λάβει όποιος δεν περάσει τις εξετάσεις και δεν θα μπορεί να τη χρησιμοποιήσει όπου πουν ότι θα μετράει (πιθανόν σε διαγωνισμούς αλά ECDL).

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι για να μην αγχωνόμαστε. Στη βουλή σήμερα ειπώθηκε.. ( η αλήθεια)  .... :  Τα σεμινάρια θα είναι ΄΄εικονικά΄΄ προκειμένου να επιδοτηθούν οι επιστημονικοί κλάδοι . Μάλιστα έγινε και επισήμανση ότι η κυβέρνηση παρατυπεί με τα κονδύλια της Ε.Ε.  Αν βρω το απόσπασμα του video της βουλής θα το ανεβάσω .

το video στο youtube στο 33:20

https://www.hellenicparliament.gr/Enimerosi/Vouli-Tileorasi/programma/?date=2020-04-02&tv=af670106-28fd-4308-9679-ab8a01316b81&p=fe0258c9-258a-4f98-9c3e-02eb2c8fdaa7

 

image.png.16bdbb92e444d0b1f96222130c57c8ff.png

image.png.6bfe582427af34b80439d3c8c799ef1e.png 

 

image.png

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο!! Ο Αλέξης το λέει ότι είναι σικέ και ο Κυριάκος δεν απαντά (δηλ. το δέχεται)!!       Στο 32:30  ως 33:30

Ε ρε τι γίνεται...................

 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.