Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επικαιροποιημένη λίστα με (ΚΑΔ) των κλάδων που πλήττονται από την εξάπλωση του κορονοϊού - Μέσα και μηχανικοί


Engineer

Recommended Posts

@georgegaleos

μπα δεν παρεξηγούμε, είμαι cool

αλλα μπερδεμένα τα βλέπω τα πράγματα και φοβάμε μήπως στο τέλος τα πληρώσουμε και από την τσέπη μας

Link to comment
Share on other sites

πάντως είναι ξεκάθαρο ότι τα 600  είναι τσέπη.

<<Ο συνολικός προϋπολογισμός της δράσης ανέρχεται στο ποσό των 192.965.940,00€. Συνολικά αναμένεται να ωφεληθούν 180.342 επιστήμονες, ελεύθεροι επαγγελματίες.>>

192965940/180342= 1070 Ε έκαστος (600 τσέπη , 20 προκαταβολή ΚΕΚ, 400 ΚΕΚ για καθένα που θα κάνει, 50 ΚΕΚ για πιστοποιηση)

Link to comment
Share on other sites

Έχει συμμετάσχει κανείς σας σε ΙΔΙΑ διαδικασία (δεν αναφέρομαι στον τρόπο κατάρτισης π.χ. τηλεκατάρτηση)

στο παρελθόν μέσω ΕΣΠΑ σε Κέντρο Επαγγελματικής Κατάρτισης (δηλαδή σε διαδικασία επιμόρφωσης) με Εκπαιδευτικό Επίδομα που κατατίθεται στον λογαριασμό μας ?

Θέλω αν ρωτήσω κάτι σχετικό.

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Η αίτηση λέει

* Δηλώνω ότι επιθυμώ να παρακολουθήσω το παρακάτω Αντικείμενο Κατάρτισης

Αντικείμενο 1

Αντικείμενο 2

Αντικείμενο 3

 

Γιατί έχει 3 κουτάκια (3 αντικείμενα)? Αφου ένα δεν παρακολουθείς?

 

Link to comment
Share on other sites

Παράκληση να συνεχίσουμε την συζήτηση στο νήμα που φτιάχθηκε για να τα έχουμε συγκεντρωμένα.

Και αν υπάρχει διάθεση από κάποιον συντονιστή ας μεταφέρει τα τελευταία Post του παρόντος στο σχετικό νήμα που φτιάχθηκε.

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

@georgegaleos

 

καλύτερα να συνεχίσουμε εδώ, στο άλλο νήμα δεν χωράει πολλά μηνύματα ανα σελίδα γιατί τον περισσότερο χώρο τον καταλαμβάνει η είδηση/ανακοίνωση,

βασικά αυτό το νήμα εδώ γι' αυτόν ακριβώς τον λόγο αποσπάστηκε από το αρχικό

επίσης εδώ έχουμε και emotions και είναι πιο άνετο

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, andreas-p said:

Είμαι σε αντίστοιχη φάση με το παιδί που λες. Έγώ έκανα γρήγορα-γρήγορα την Φ2 για 1/2020 που είχα κάποιο εισοδημα (απαλλαγμένο ΦΠΑ) και ελπίζω να με συμπεριλάβουν.ε

Επειδή κι εγώ είμαι στην ίδια φαση. Έναρξη φέτος και απαλλαγή ΦΠΑ. Υπεβαλες δηλαδή δήλωση ΦΠΑ; 

Link to comment
Share on other sites

Συνάδερφοι η κουβέντα για το ΦΠΑ δεν έχει κάποιο νόημα! Εφόσον όπως φαίνεται ΔΕΝ υπάρχει προς το παρόν τουλάχιστον κάποιο τέτοιο στοιχείο
ως προϋπόθεση για τα σεμινάρια social media που μας παρέχονται

 

Edited by laxanos
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

22 λεπτά πριν, Tasos P said:

 

επίσης εδώ έχουμε και emotions και είναι πιο άνετο

Mε αφορμή αυτό, να θυμίσω και  τον κανόνα συμμετοχής περί μη κατάχρησης της μορφοποίησης κειμένου . Παίδες, Μην το μετατρέψετε σε "τσατάδικο" το φόρουμ. Εδώ ο σκοπός δεν είναι το "μπλα μπλα" με χαμογελάκια και καρδούλες, αλλά να δίνονται αξιόπιστες πληροφορίες για το θέμα που μας αφορά (topic)

Edited by Pavlos33
  • Thanks 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.